Tekniikkakeskustelut > Vetoautot
Karvalakkimallit
pamaus:
--- Lainaus käyttäjältä: volvo - 2.06.2018 kello on 21:50 --- taidat nyt puhua lisävaloista? tm paras testitulos on 9-5 saab, noin 230m pitkillä, testeissä ei kukaan yltänyt siihen tulokseen vakiovaloilla.
--- Lainaus päättyy ---
Muistaakseni vuoden 1998 Mondeossa taisi olla saman tehoiset valot kuin 9-5 Saabissa.
volvo:
--- Lainaus käyttäjältä: pamaus - 2.06.2018 kello on 22:03 ---Muistaakseni vuoden 1998 Mondeossa taisi olla saman tehoiset valot kuin 9-5 Saabissa.
--- Lainaus päättyy ---
se ei ole tehosta kiinni. vaan siitä miten se valo heijastetaan niistä.
pamaus:
Tuollaisia ajovaloja on vuonna 1998 autoissa ollut.
volvo:
--- Lainaus käyttäjältä: pamaus - 2.06.2018 kello on 22:21 ---Tuollaisia ajovaloja on vuonna 1998 autoissa ollut.
(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)
(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)
--- Lainaus päättyy ---
vieläkö saisi saman kaavion nykypäivän valoista Thumb
volvo:
oletan että asteikko pitää paikkansa ajan saatossa. huomaa jokainen eron. ostaa sitten hienot valot mitkä ei näytä mitään, kun perus valoilla näkisi paremmin. tosin, ostaja ei kyllä pääse vaikuttamaan valotehoon vaikka ostaisi kaikki lisävarusteet mitkä vaikuttavat valoihin. se täytyy kyllä myöntää että on kyllä tullut mukavia ominaisuuksia valoihin, varsinkin pitkien käyttöön.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta