Tekniikkakeskustelut > Matkailuvaunut
Aisapainosta taas...
Ossi66:
--- Lainaus käyttäjältä: arska100 - 14.05.2018 kello on 22:28 ---Olen huomannut että vakauttaa takapäätä lisää kun pitää noin 3 baarin paineet.. onko teillä 60 sarjan renkaat??
--- Lainaus päättyy ---
195/65 ;)
Ossi66:
--- Lainaus käyttäjältä: El Maco - 15.05.2018 kello on 06:08 ---Renkaantäyttölaitteiden mittarit on sen verta epätarkkoja, ettei oikeastaan tiedä, kummalla on painetta enemmän, jos eroa on 0.2bar. Ellei käytetä samaa mittaria. Sen puoleen parempi haeskella ne hyvät paineet itselleen ja mitata aina samalla mittarilla.
--- Lainaus päättyy ---
Oma digimittari aina matkassa. Kuin myös oma täyttölaite, ettei tarvii huoltiksella haeskella sitä jostain kassalta.
K.E.V:
--- Lainaus käyttäjältä: Ossi66 - 15.05.2018 kello on 06:12 ---195/65 ;)
--- Lainaus päättyy ---
215/60-17
Lerssinen:
235/65/17. Paineena normaalistikkin 3 bar.
HiTec:
Eilen oikein säikähdin, paljonkohan meillä on tuota aisapainoa ollutkaan kun purin vaunusta kaiken "tarpeellisen" pois ja silti aisapainomittari näytti yhä n. 50kg lukemia. Tuolla parisängyn alla meinaan sitä tavaraa nyt kuitenkin oli "jonkin verran" eikä kaikki ihan kevyttäkään :-\ No tästä opin että sitten reissuun lähtiessä pitääpä "tasapainottaa" tuo vaunu paremmin, hakea niille reissuvehkeille oikeat paikkansa niin sitten reissussa se on helpompaa vain heitellä kamat samoille paikoilleen, aisapainoja tartte enää uudelleen mietiskellä 8)
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta