Matkailukeskustelut > Matkailu ulkomailla

Sveitsin moottoritietarra

<< < (3/5) > >>

"Masi":
Saksan tarra on kadottanut rekisterinumeron vuosien kuluessa. Syy varmaan silloin tällöin kostea tuulilasi. Ranskan tarra on vasta puolivuotias. Palstan tarra parivuotias.
Uusimassa promobilissa on kuva tuulilasista tiemaksu- ja saastetarrojen kera eu alueelta.
Ei paljon näy lasia.

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: Alan - 19.03.2018     kello on 21:14 ---^^ Kätevä. Mitäköhän poliisi tuosta tuumaisi. Siksihän tarrat on tehty mahdottomiksi irrottaa ehjänä että niitä ei siirrettäisi toiseen autoon.

--- Lainaus päättyy ---

Jonkun maan 'tarradirektiivissä' oli ainaskin ennen, jotta muuta kuin lasikiinnitystä ei hyväksytä.

MRi:
Eipä ole tullut revittyä tarroja pois sen enempää autosta kuin vaunustakaan tai aikanaan prätkästä. Vaunussa tarrat on keittiön ikkunassa, etuikkunaa kun ei edes ole. Tarroja ei juuri edes huomaa. Toki tarraa kiinnittäessä kannattaa katsoa mihin kohti ja asentoon sen laittaa ettei tule ihan random asetelmaa.

Alan:

--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali - 19.03.2018     kello on 23:21 ---Jonkun maan 'tarradirektiivissä' oli ainaskin ennen, jotta muuta kuin lasikiinnitystä ei hyväksytä.

--- Lainaus päättyy ---

Itävallan tai Sveitsin on, todennäköisesti molempien. Saattaa olla myös kaikissa muissakin ihan sama juttu, alkaen Slovakiasta ja etelään päin.

Itsekään en ole Sveitsin tarroja irrotellut, mutta Itävallan on ollut pakko, kun se määrätään ohjeissa.

JeanS:
Kiitoksia vastauksista.
Täytyy vain siis katsoa vaunun ikkunasta sellainen kohta, että ei ole silmien alla jatkuvasti.
Liimaus suoraan ikkunaan ja sillä mennään.
Tuo ruokaöljyvinkki voi olla hyvä. Luulisi, että siitä ei vaunun ikkunat mene pilalle, jos haluaa tarran yrittää reissun jälkeen irroittaa.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View