Tekniikkakeskustelut > Projektit

Teve Tevetec 370

<< < (62/77) > >>

Lerssinen:
Huomenna Kalajoen venesatamassa (rahja) radiomiitinki, meinasin kiskaista sinne niin on siis eka veto uusiksi rakennettuna.. Aisapainoa kaikki valmiina on sillai että jaksan nostaa yhdellä kädellä mutten vaivatta joten olisko aika soppeli..

T-Cat:
Aika makia senkin suhteen.

Lerssinen:
Pitäs jotenkin punnita se... Pikkunen agri olis vielä tarkoitus kuljettaa etukopassa mutta en tiiä meneekö yli.. Toki se mun kakstahtipärpätin ei paljoa paina vaikka olis vielä 5L bensakannukin muassa mut huomennapa sen näkee miten se perässä kulkee..

mobileman:

--- Lainaus käyttäjältä: Lerssinen -  5.05.2018     kello on 22:09 ---Pitäs jotenkin punnita se... Pikkunen agri olis vielä tarkoitus kuljettaa etukopassa mutta en tiiä meneekö yli.. Toki se mun kakstahtipärpätin ei paljoa paina vaikka olis vielä 5L bensakannukin muassa mut huomennapa sen näkee miten se perässä kulkee..

--- Lainaus päättyy ---

Nostaa aisapyörän henkilövaakalle?

Lerssinen:
Sattuipa länsirannikolla oikein lähes myrskytuulinen päivä.. Kulkee se silti hyvin mutta onpas raskas kiskottava oikein kunnon vastaiseen  :D Terrano ahtoi jatkuvasti 0.7 kun päästeli vastatuuleen yheksääkymppiä... Takaisintullessa meno oli huomattavasti keveämpää eli sen ny ainakin opein että kannattaa liikkua tyvenellä kelillä jos ei muuten pakottava tarve oo ajella  :)

Pääsin luultavasti paikallislehteenkin tän kans , se näkyy torstaina   :o

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View