Tekniikkakeskustelut > 12 voltin järjestelmä

Jääkaapin jäähdytys ??

<< < (8/10) > >>

Haapaniemen Paroni:

--- Lainaus käyttäjältä: massimo - 29.08.2014     kello on 14:43 ---Tuossa on kaapin tyyppi.

Tiplomaatti kyseli lämpötilaa. Oli aamulla 16 kun pantiin tulille. Kahden aikaan oli jo kymmessä asteessa.

--- Lainaus päättyy ---
Tippuuko lämpötila vieläkin?

massimo:

--- Lainaus käyttäjältä: Tikkakosken Diplomaatti - 29.08.2014     kello on 14:53 ---Tippuuko lämpötila vieläkin?

--- Lainaus päättyy ---

Risto! Kyllä tuo lämpötila "Lapin kullalle" riittäs, mutta nuille valion tuotteille pitäs laskea vielä vähän ja toivottavasti laskeekin  Thumb

Haapaniemen Paroni:

--- Lainaus käyttäjältä: massimo - 29.08.2014     kello on 15:17 ---Risto! Kyllä tuo lämpötila "Lapin kullalle" riittäs, mutta nuille valion tuotteille pitäs laskea vielä vähän ja toivottavasti laskeekin  Thumb

--- Lainaus päättyy ---
:D Hyvä juttu Thumb

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: massimo - 29.08.2014     kello on 14:18 ---Luin jostain, että jääkaapin termostaattia on hämätty laittamalla ohut muovisuikale termostaatin anturin ja lamellin väliin (varmaan 220 puolelle). Onko joku kokellut? Tekisi mieli kokeilla, niin silloin saisi tuon korkean kaapin alaosankin viileämmäksi.

--- Lainaus päättyy ---

JOs termari on mekaanien, sinne ruuvien alle voi laittaa vaikka muoviprikat. Jos sähköinen, koko palikan voi siirtää sopivaan kohtaan kaappia, tarvittaessa johtoja jatkamalla.

massimo:

--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali - 29.08.2014     kello on 15:54 ---JOs termari on mekaanien, sinne ruuvien alle voi laittaa vaikka muoviprikat. Jos sähköinen, koko palikan voi siirtää sopivaan kohtaan kaappia, tarvittaessa johtoja jatkamalla.

--- Lainaus päättyy ---

Tuossa lähtee molemmista, kaasulta ja 220:n puolelta omat kuparipiuhat kaappiin. On klipseillä kiinni lamellissa. Siirtää noita ei juurikaan voi, kun on mitoitettu tuolle kohdille kaappia.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View