Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin elektroniikka
Onko kokemuksia ELM327 Bluetooth vikakoodinlukijoista ja ohjelmista?
T-Cat:
Scangauge II emännyksen Alhambrassa. Toimii lisämittaristona ja pystyy kuittaamaan viat pois haittaamasta. Sorenossakin toimii jollain lailla.
MarkoA:
--- Lainaus käyttäjältä: Teukka-74 - 7.04.2017 kello on 14:39 ---Tuollaisella K.E.V linkittämällä ELM kapulalla ja kännykässä ohjelmalla Torgue , olen minä pelaillut.
Näyttää realiaikaista tietoa ja opettaa taloudellista ajoa Thumb Eihän sillä kovin syvälle auton tiedostoon pääse mutta
eipä ole tarvettakaan.
--- Lainaus päättyy ---
Sama. Just sellaisella alle vitosen kiinaELM:llä ja Torque Pro:lla olen näitä meidän japseja katsellut. Foresterista yhdesti kuitannut häiriön ( matalan akkujännitteen aiheuttama vikakoodin pakkasaamuna ).
Jos jotain tarkempaa tarvis niin Subaruille ei helposti tunnu löytyvän kotikäyttöön sopivia juttuja. Ei ole onneksi vielä tarvinnutkaan. Tuon ELM:n hommasin ihan mielenkiinnosta.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta