Tekniikkakeskustelut > Lämmitys ja ilmastointi
Nestekiertoinen lattialämmityksen jälkiasennus.
palokurki:
--- Lainaus käyttäjältä: 88k5 - 6.01.2017 kello on 19:43 ---Sehän on heti korjattava talvikäyttöön sopivaksi. Miten tolla ajelet 400-500km yhtämenoa - takapäähän on "pakastinarkku" perillepäästessä..
Eihän Rimorilla tulis S3002 varassa talveenlähdettyä, jos kaasutta matkustais.. pidettävä aina päällä. :D
--- Lainaus päättyy ---
Mitä korjauksia se tarvii?
Mitään ongelmia ei ole aiemmin ollut. Tietty pakkanenkin ollut alle 30. Pannu c6002 EH
88k5:
--- Lainaus käyttäjältä: palokurki - 6.01.2017 kello on 19:59 ---Mitä korjauksia se tarvii?
Mitään ongelmia ei ole aiemmin ollut. Tietty pakkanenkin ollut alle 30.
--- Lainaus päättyy ---
Jos koppi, lattia, vesiputket jäässä, eikös kuullosta siltä, että lämppäri vois olla päällä? Harmaa vesistä et maininnu mitää, tai kemssa. No, jos ei niitä kaipaa.. nää on jokaisen valintoja.
palokurki:
Siis mitään estettä tai pannun sammumismahdollisuu tta ajon aikana ei ole(jos kaasu ei lopu). Kuten aiemmin sanoin niin joskus ajon aikana pannu meni käytettäessä häiriötilaan.
kimi:
Periaatteessa sen pitäisi toimia ok myös ajaessa. Miten tuo on asennettu ja kummalla puolella autoa, entä ilmanotto/ pakoputki.
Jos ei muuta ole tapahtunut kun pannun sammuminen ja häiriötila joka poistuu uudelleenkäynnistäm ällä en näe syytä olla käyttämättä ajon aikana. Jos tekee tuon toistuvasti kannattaa tutkia tarkemmin.
palokurki:
Taitaa kohta vaatia oman aiheen.
Truma on oikealla puolella autoa sängyn alla. Eikös pakoputki ole kaikissa samanlainen, jossa tulo ja poisto kulkee samassa. Putken pää kulkineen kyljessä.
Mutta alan taas pitämään Trumaa päällä ajon aikana jos pakkanen on yli 25 astetta.
Muistelin, että aihetta "Truma ajon aikana pakkasella" on käsitelty aiemminkin, mutta en sitä äkkiseltään löytänyt.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta