Pitikö tuon linkin avata jotain?? 

|
Sivuja: [1] Siirry alas
Tuossa jotain keskustelua samantapaisesta aiheesta:
https://karavaanari.org/index.php/topic,10613.msg195982/topicseen.html#msg195982 Solikan akselirakenne erinlainen. Tuo linkki kertoo kuvan kanssa millaisesta akselista kyse.
No nyt akseli lähetetty korjattavaksi. Vaihtavat uudet kumit jousitukseen. Pyöräkulmien pitäisi palautua oikeisiin arvoihin. Tuossa akselissa renkaat ohjaavat jousitus liikkeen mukaan. Solikan akselirakenne erinlainen. Tuo linkki kertoo kuvan kanssa millaisesta akselista kyse. Ei kerro... kun ei näy. Ei kerro... kun ei näy. Hyvin näkyy. Kokeilitko toista selainta? Aika nopsaan tuntuu Delta-akseli kuluttavan renkaita, ainakin 2 milliä läksi kitkakumeista kesälomareissulla (vajaa 7 tkm), kuluu myös vähän palalle. Kyseessä parivuotias 2000 kg akselilla oleva vaunu ja 225/70R15C kumit.
No, tuskin kerkiivät kuivamaan alle niinkuin yleensä tuppaa monella käymään. ![]() Pitikö tuon linkin avata jotain??Näkyy Ei kerro... kun ei näy.Näkyy edelleen , hyvin Solikan akselirakenne erinlainen. Tuo linkki kertoo kuvan kanssa millaisesta akselista kyse.Minkäslaisessa vaunussa sulla nuo akseligummit meni, jo ! Aika nopsaan tuntuu Delta-akseli kuluttavan renkaita, ainakin 2 milliä läksi kitkakumeista kesälomareissulla (vajaa 7 tkm), kuluu myös vähän palalle. Kyseessä parivuotias 2000 kg akselilla oleva vaunu ja 225/70R15C kumit.Mulla on nyt ajettu 20 tkm uusilla Continentaneilla , en ole vielä kulumista huomannut. 2001 dethleffs camper 560sk. Nyt akseli korjattuna alla ja kokonais auraus jäi säädön jälkeen vain 1-2mm haritukselle kun tavarat sisällä. Säätö ei riittänyt enempään.
Off-Topic:NäkyyNäkyy edelleen , hyvin Firefox ei edelleenkään näytä, Explorerilla näkyy... Varmaan pitäis laittaa koodaajat kursseille. Sivuja: [1] Siirry ylös
|