Tekniikkakeskustelut > Vetoautot
Toyota juttua ja huoltoa
MipHe:
Kellään vetoautona bensa Avensista automaattina (1,8)?
Pihassa olisi yaris jota lämpimikseni vaihattelin paikallisessa tojo liikkeessä uuteen Avensikseen.
-------:
--- Lainaus käyttäjältä: humoristi - 13.08.2017 kello on 18:13 ---Tein muutaman euron huollon ;D
(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)
--- Lainaus päättyy ---
Startin palautus vai veto käpälät vaihdoit?
Startti jää päälle..
Humoristi:
--- Lainaus käyttäjältä: Viemäs - 26.09.2017 kello on 23:24 ---Startin palautus vai veto käpälät vaihdoit?
Startti jää päälle..
--- Lainaus päättyy ---
Startin solenoidin kärjet hyvinkin :D aattelin että ei tartte talvella alkaa vaihtamaan kun pikkasen jo enteili ;)
-------:
--- Lainaus käyttäjältä: humoristi - 27.09.2017 kello on 12:47 ---Startin solenoidin kärjet hyvinkin :D aattelin että ei tartte talvella alkaa vaihtamaan kun pikkasen jo enteili ;)
--- Lainaus päättyy ---
Oikein tehty. Ne pitää heti vaihtaa, kun on vähänkään viitteitä. Muuten voi tulla sähkö ongelmia.. ja loppuhan nämä oli.. hyvä ja iso säästö.
jamppa508:
Kyllä nämä Toyotatkin näköjään joskus hajoo ;) Avensiksen laturi antautu ja tuossa pihalla kun sen vaihdoin, niin täytyy sanoa et tiedän pari helpompaakin hommaa :o no jos sillä taas ajelis seuraavat 350 tuhatta ;D
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta