Tekniikkakeskustelut > 230 voltin järjestelmä
karavaanarin pakastin
kimi:
--- Lainaus käyttäjältä: Turhan Höpöttäjä - 10.04.2016 kello on 21:43 ---Missä liikut, ettei kauppoja ole. Vae että aamiaissämpylät. ;)
--- Lainaus päättyy ---
Meliikutaan missä milloinkin ja jos meidän mielestä hyvä paikka osuu kohdalle jäädän siihen. Silloin on hyvä jos syötävää on sen verran ettei tartte puutteen takia jatkaa matkaa. Toki aamiaissämpylät, leipää ei paljoa syödä muulloin mutta aamukahvin kanssa pehmeää vaaleaa leipää pitää olla. Kotonakin leipä pakkasessa viipaloituna jos joskus tekee mieli. Aamuisin kotona paahtoleipää tai pakastimesta otettu croisantti.
jva61:
Automiehillähän tuo pakastin ei ole ongelma. Peräkärry perään ja se täynnä oleva kotipakastin liinoilla kiinni kärrylle, sitte akrikaatti viereen jauhamaan sähköä :laugh:
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: HiTec - 10.04.2016 kello on 21:08 ---Teillä lienee sitten hiukka isommat jädepaketit :D
--- Lainaus päättyy ---
Ei ne sen isompia ole kuin muillakaan. Tällä palstalla vaan on noita ainoan oikea omistajia, jotka ei ymmärrä, että muilla voi olla erilaisia tarpeita. >:(
HiTec:
--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali - 10.04.2016 kello on 22:41 ---Tällä palstalla vaan on noita ainoan oikea omistajia, jotka ei ymmärrä, että muilla voi olla erilaisia tarpeita. >:(
--- Lainaus päättyy ---
Elämä olisi aika tylsää jos jokaiseen juttuun todellakin olisi olemassa "se ainut oikea" vaihtoehto. Ajelisiko jokainen vitivalkoisella farku-Octavialla, 500-sarjan Hobby perässä, kaksi lasta, kultainen noutaja ja se ainut leiripaikka olisi Kuninkaanlähde :laugh:
*Ajatus on täysin fiktiivinen ja nimet keksittyjä*
"Masi":
Meikäläinen jäädyttää siellä kahta kahden litran vesipulloa, kolmas on kylmälaukussa takatallissa pitämässä juomat kylmänä.
No on siellä joskus pojan jätskit lisäksi ja vaimon ruispalat. ;)
P.s. Tämä on ainut oikea tapa käyttää matkailu ajoneuvon pakastinta, ...kele !
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta