Matkailukeskustelut > Matkailu ulkomailla
Mustallemerelle mieleni tekevä
K.E.V:
sori tuli huijattua :D eilen rykäistiin 650km ja ilta 7 oltiin Novodarissa, Mamaian vieressä mustanmerenrannalla . Täällä on päivällä reilu +30 ja hienot hiekkarannat.Alueel la ravintola, ruokakauppa, pesula jossa 2 koneellista henkilökunnan pesemänä maksoi 5€. Pari ruoka-annosta salaatteineen ja oluet molemmille maksoi julmat 13€ yhteensä. Nyt naatiskellaan. ps. ei ole muita härmäläisiä näkynyt. Jossain latvia-puola välillä tuli yksi kafi vastaan ja uksi asuntoauto, oislo ollut kujis tulossa kroatiasta
Weicco:
Näitä matka juttuja on mukava lukia ja tulevaisuudessa on hyötyä omissa tulevissa reissuissa mitä suunnitellaan. Jatkakaa samaan malliin :)
vesako:
--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda - 4.06.2011 kello on 21:24 ---sori tuli huijattua :D eilen rykäistiin 650km ja ilta 7 oltiin Novodarissa, Mamaian vieressä mustanmerenrannalla . Täällä on päivällä reilu +30 ja hienot hiekkarannat.Alueel la ravintola, ruokakauppa, pesula jossa 2 koneellista henkilökunnan pesemänä maksoi 5€. Pari ruoka-annosta salaatteineen ja oluet molemmille maksoi julmat 13€ yhteensä. Nyt naatiskellaan. ps. ei ole muita härmäläisiä näkynyt. Jossain latvia-puola välillä tuli yksi kafi vastaan ja uksi asuntoauto, oislo ollut kujis tulossa kroatiasta
--- Lainaus päättyy ---
Väsyttääkö.? ;)
K.E.V:
Ei enää, eilen kyllä. Tänään luettu, löhötty, syöty ja kävelty pitkin rantaviivaa. Noita vetokilometrejä on senverran takana ettei yx 650km tunnu missään ;)
K.E.V:
ps alueella ilmainen wlan. Booklet edessä istutaan ulkona.
http://www.camping-s.ro/Acasa.html
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta