Matkailukeskustelut > Matkailu ulkomailla

Mustallemerelle mieleni tekevä

(1/11) > >>

K.E.V:
Tänään katoaa VikingExpress > Tallinnaan illalla. Aamulla karavaani poistuu kohti Wigryn luostaria.
Raporttia tulee jos/kun muistaa ja on wlaneja tai prepaid 3G:tä tarjolla.

Alan:
Hyvää matkaa, kerro reitistä jos kerkiät.

sipu:
hauskaa ja antoisaa reissuu .. kuulumisia ootellessa  :)

K.E.V:
Eilen päästiin klo 7 aamulla viikkarista ulos. Sitten 735km alas ja Wigryn luostarin campingille. Siellä maksoi yö 40 zlotia (n 11€) kaksi naamaa ja kalusto. Aamulla lähdettiin ajamaan Lublinin kautta ja tänne Sandomierziin tultiin noin 16 aikoihin, matkaa tuli hieman yli 500km. Äsken grillattiin ja syötiin salaattia ISON Zywiecin kera. Kohta lähdetään tutustumaan vanhaan kaupunkiin. Se on moro vähäksi aikaa. Tällä Campingilla on ilmainen wlan ja otin Bookletin esiin jotta voi mailit tarkistaa. Huomenna Tokaijiin jossa vähön ajotaukoa. Ajelemme nyt pitempiä päiviä jottei tartte myöhemmin kuin oleilla  ;D

LMC-99:

--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda - 27.05.2011     kello on 19:34 ---Eilen päästiin klo 7 aamulla viikkarista ulos. Sitten 735km alas ja Wigryn luostarin campingille. Siellä maksoi yö 40 zlotia (n 11€) kaksi naamaa ja kalusto.

--- Lainaus päättyy ---

Tuonne Suwalkin lähelle samaan paikkaan olisi tarkoitus tulla kesäkuun 6 päivän tienoolla, josta matka jatkuu sitten sinne Auswitzin suuntaan, kenties Birkenau katsastetaan, sekä Wicliczkan suolakaivoksella olisi myös tarkoitus käydä jää sitten nähtäväksi mitä kaikkea kerkeää. Muuten pärjääkö € vai pitääkö olla zloteja massissa. :)

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View