Ainakin googlemaps. Antaa hiiren klikkauksella naatit ja voi kopioda myös
esim
https://www.google.fi/maps/@60.2702908,24.8548947,14z?hl=fi
esim
https://www.google.fi/maps/@60.2702908,24.8548947,14z?hl=fi
Sivuja: [1] Siirry alas
Ainakin googlemaps. Antaa hiiren klikkauksella naatit ja voi kopioda myös
esim https://www.google.fi/maps/@60.2702908,24.8548947,14z?hl=fi Tuossapa toinen maastokarttana http://kansalaisen.karttapaikka.fi/kartanhaku/osoitehaku.html?lang=
Kuinka Retkikartasta voi kopioida koordinaatit, kun ne siinä "vilistää" kun hiirtä siirtää?
Käyttääkö kuukle WGS-84? ^
Vilistäminen loppuu, kun siirrät hiiren kartan ulkopuolelle - magentan värinen ristikko on siten koordinaattien "lähde" Lainaus ETRS-TM35FIN - P: 6519672 I: 462092, KKJ - P: 6522412 I: 3462245, WGS84 - lat: 58.81530 lon: 26.34369 Edit; jatketaan vielä - toisaalta en ymmärrä miksi näitä koordinaatteja "enää" tarvitsee kopioida kun kepsillisillä mobiili-alustoilla toimiessa voi "oikaista", ja paljon. Esimerkkinä; Trafin merikartat ja Retkikartta.fi:n kohteet... eikä maksa mitään ohjelmat Sivuja: [1] Siirry ylös
|