Tekniikkakeskustelut > Projektit
Mätä Piccolo projekti.
kankuu:
velnum:
tolla hoituu kyseinen ongelma. http://www.vapaa-aika.com/kosteudenpoistaja-ilmankuivaaja-maksimi-50-m-tilaan.html
88k5:
Se on ihmishiki ollut ruokaa homeelle - siksi ei muualla näy.. Ihan normi Tolulla pesien noista pääsee.
Pintojen pesu ennen talviseisontaa on yhtä tärkeää kuin kosteuden poistajat. Pressutallin päädyissä (ylhäällä) pitäisi olla suurehkot ilmanvaihto reiät - mieluummin 1 iso (~20cm) reikä molemmissa päädyissä. Helmojen alta ei auringon lämmittämä ilma vaihdu.
kankuu:
Joo on kunnon tuuletus ritilät molemmiss päädyissä ylhäällä, mutta silti vaan tiivistyy kosteutta pressun sisäpintaan joka päivä.
Mutta ei siis pidä ahdistua sen enempää? Pesen tolulla näkyvät homeet pois ja koitan saada kosteutta pienemmäksi. Sit jos hoitais sen otsonoinnin vielä kun saa kopinkin kuntoon.
Lähetetty minun GT-P5210 laitteesta Tapatalkilla
Yrjö:
Ehkä pressulattia ja isommat ilmanvaihtoaukot, myös alhaallla, auttaisi?
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta