|
Sivuja: [1] Siirry alas
Kysmää kaverivaanarin puolesta ..eli Mistäs edukkasti uutta "jousta" vaunun vetoaisaan..?? Ei muutakuin vanha iskari irti ja paikalliseen autotarvike liikkeeseen niin tule varmasti samanlainen.
*****
Ei muutakuin vanha iskari irti ja paikalliseen autotarvike liikkeeseen niin tule varmasti samanlainen. Korjailee ammatikseen busseja jotta tuo vaihto korjaus varmaan hältä sujuu...konhan osat saahaan.. Ei muutakuin vanha iskari irti ja paikalliseen autotarvike liikkeeseen niin tule varmasti samanlainen. Ei siellä välttämättä edes ole iskaria ja joustahan se Virpi etsikin. Toisaalta, jos siellä perässä 'kolahtelee', niin onkohan selvitetty mikä kolahtaa. Vaikka jousi olisi poissa, ei sen pitäisi kolista, jos paikat ja säädöt on muuten kunnossa.
*****
Ei siellä välttämättä edes ole iskaria ja joustahan se Virpi etsikin. Toisaalta, jos siellä perässä 'kolahtelee', niin onkohan selvitetty mikä kolahtaa. Vaikka jousi olisi poissa, ei sen pitäisi kolista, jos paikat ja säädöt on muuten kunnossa. Hyvä huomio tuokin ja se välitetään bussimiehelle...kai ken moista soon korjaillu,,vaan vaunun hommasi viime kesänä,,jotta se kait silleen uus tuttavuus. ![]() Sivuja: [1] Siirry ylös
|