Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot

Nettikaravaanista poimittua (m-autot)

<< < (541/1163) > >>

Alan:
Ja toiset pinttyneiden käsitystensä perusteella, ei tarpeen.

Se olisi 70 tuhatta hyvä raha matkailuauton ostoon, vaan toistaiseksi olen pystynyt käyttämään vasta vähän yli puolet siitä.  ;D

Joko:

--- Lainaus käyttäjältä: Alan -  5.05.2018     kello on 21:29 ---Ja toiset pinttyneiden käsitystensä perusteella, ei tarpeen.

Se olisi 70 tuhatta hyvä raha matkailuauton ostoon, vaan toistaiseksi olen pystynyt käyttämään vasta vähän yli puolet siitä.  ;D

--- Lainaus päättyy ---
70 kymppiä kun olis kulkineeseen laittaa niin sillä sais aikahyvän pelin. Ei sen tarvitse linja-auton mittainen olla jos tilat on järkevästi suunniteltu. Tosin kaippa tästä vaikka 70 kulkineen voisi Hei hakea kun veisi vanhat vaihdossa niin niistä sais puolet ja toinenpuoli pätkällä. Noi matkakulkineet pitää hintansa aika kivasti kunhan ei ostaessa maksa mitään järjettömiä ylihintoja. Turun rintajoupilla olis edelleen se rapido, sprinter v6 automaatilla ja aldella. 4 petipaikkaa ja 69 pyynti. 140 ajettu ja 6 vuotta vanha joten minusta tuosta ei voi noin paljon antaa. Pitäisi se muuttaa c kortille jolloin  sais 4 matkapaikkaa ja jäis vielä kantavuutta. Lienee kuitenkin tuolla alustalla ja varustelulla ollut uutena kallis peli. Lisäksi siinä oli iso jääkaappi, alaslaskettava etuvuode, kaasu uuni jne.

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: Joko -  5.05.2018     kello on 21:53 --- sprinter v6 automaatilla ja aldella. 4 petipaikkaa ja 69 pyynti. 140 ajettu ja 6 vuotta vanha joten minusta tuosta ei voi noin paljon antaa.

--- Lainaus päättyy ---

Juuri sanoit, jotta pitää hintansa.
Ja pitääkin, paremmin kuin henkilöautot, koska eivät lahoa käsiin.

Joko:

--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali -  6.05.2018     kello on 00:19 ---Juuri sanoit, jotta pitää hintansa.
Ja pitääkin, paremmin kuin henkilöautot, koska eivät lahoa käsiin.

--- Lainaus päättyy ---
Kyllä mutta juuri se että ostaessa ei saa maksaa ylihintaa. Oma tuo ollut jo sota vuoden tuolla rintajoupilla. Jos se oikein olisi hinnoiteltu niin olis jo mennyt.vaan se on pyynti se, pitäisi ottaa puhelinyhteys ja neuvotella mikä voisi olla väliraha.

smy:
Tänään Hymer Centerissä katsoin niin oli 65-70teur välimaastoon useampi auto tarjolla (Saksan hinta) . Ok, puoli-integroituja mutta tilaratkaidut aika hyviä ja vaihtoehtoja löytyi. Kaikki isolla tallilla.

Tämä oli se mun ihailema siellä, 250teur vaan pitäis olla. Iveco ei varmaan kuitenkaan huonompi kuin mersukaan:
https://www.caraworld.de/Wohnmobile/niesmann-bischoff/flair/920+le/sort/price:desc
Puuttuu vaan se 250teur...

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View