Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot
Nettikaravaanista poimittua (m-autot)
volvo:
--- Lainaus käyttäjältä: seppoko - 21.02.2017 kello on 22:36 ---Näitä "poikkeuksia" on, joissa suurempi sallittu nopeus ilmoitetaan lätkällä. Siis matkailuautot ovat sellaisia. Lisäksi on Suomessa linja-autot ja Saksassa henkilöauton perävaunut.
--- Lainaus päättyy ---
80 lätkä pitää taas olla näissä kova penkki paketti autoissa. painon puolesta saisi ajaa 100 mutta kun on takapenkki niin se rajoittaa 80.
HiTec:
--- Lainaus käyttäjältä: volvo - 21.02.2017 kello on 22:57 --- 80 lätkä pitää taas olla näissä kova penkki paketti autoissa. painon puolesta saisi ajaa 100 mutta kun on takapenkki niin se rajoittaa 80.
--- Lainaus päättyy ---
Nope, ei rajoita jos autossa on ABS ja vähintään kuljettajan airbag = eli tasan samoilla ehdoilla menee siis nuokin kuin on normaali pakuissakin millä saa ajella 100km/h. Itselläkin kun oli aikanaan tuollainen piilofarkku talossa 06/99 lähtien reippaasti yli 10v ajan Thumb
K.E.V:
Retkeilyauto ,vähän vanhempi tarjolla.
http://www.thesamba.com/vw/classifieds/detail.php?id=2025693
MipHe:
Vähän erillainen pohjaratkaisu puoli-integroidussa, liekkö sitten miten toimiva ratkaisu.
https://www.nettikaravaani.com/hobby/60-kl-van/1471327
Turhan Höpöttäjä:
--- Lainaus käyttäjältä: MipHe - 22.02.2017 kello on 15:48 ---Vähän erillainen pohjaratkaisu puoli-integroidussa, liekkö sitten miten toimiva ratkaisu.
https://www.nettikaravaani.com/hobby/60-kl-van/1471327
--- Lainaus päättyy ---
Riittävän tilava ja viihtyisä istuinryhmä. ...Entä sitten kun sänky lasketaan alas. ::)
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta