Tekniikkakeskustelut > Matkailuvaunut

Vaunun ostoa

<< < (6/12) > >>

honkte:

--- Lainaus käyttäjältä: mjo33400 - 24.10.2014     kello on 13:57 ---Ottaisin LMC:n kun on nestekierrolla. ;)

--- Lainaus päättyy ---

Niin minäkin! Hoppyssä tyroksi eristys ainakin vielä 2007 mallissa joka minulla oli. Korjuutin antenniasennus takuuseen kosteusvaurion antennimaston läpiviennistä.

K.E.V:
Ei se eristemateriaalin laatu niitä vuotoja aiheuta vaan huono tiivistys.
Tuo Hobbyhan on ilmiselvästä mätä, vaikka myyjä yrittää tehdä maapallosta pyöreätä uudelleen.

99:
Tässä olis tämmöinen ehdokas: http://www.botniacaravan.fi/matkailuvaunut/solifer-6102i


Pete:
Kiitoksia.
Komia vaunu, mut alunperin ajattelin et vaunun saa parilla tonnilla. Tän ketjun aloittaja puhu miut pyörryksiin ja kertoi että sillä rahalla ei saa kun home kasan.
Et 4-5k€ laittaa niin jos on tarkkana niin saattaa löytää helmen. En millään haluaisi etsiä rahoitusta lisää. Tuo 5 rahaa on nyt varattu sukanvarteen.

mjo33400:

--- Lainaus käyttäjältä: 99 - 24.10.2014     kello on 17:42 ---Tässä olis tämmöinen ehdokas: http://www.botniacaravan.fi/matkailuvaunut/solifer-6102i

(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)

--- Lainaus päättyy ---

Ton saman vaunun ostin pojalle ja tiesin, että etunurkat on märkänä, mutta nyt korjattuna heillä on lämmin ja hyvä vaunu ensivaunuksi. Tosta vaunusta lähtee etupää helposti pois ja on helppo korjata. Jos vielä löytyy kuiva, sitä parempi.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View