Tekniikkakeskustelut > Jääkaapit
Sammutinta ei sitten enään tarvitse
arska100:
--- Lainaus käyttäjältä: Jushi69 - 13.09.2014 kello on 00:59 ---Miten niin molempiin.. ;)
Konjamiinipulloonki n myös..
--- Lainaus päättyy ---
Äläs nyt Juschi, on mullakin kaksi pulloa sammuttimia. Toinen autossa ja toinen vaunussa.. ;)
perho-ukko:
Eiköhän tämäkin asia kuulu enemmän jokaisen omaan tapaan huolehtia turvallisuudestaan,eihän sammutin liity millään muotoa auton liikenneturvallisuu teen,joten poistivat turhana,eihän as-autoissa vaadita muitakaan turvallisuus välineitä,kaasu,häkävaroittimia,sammutusliinoja,joten omalla vastuulla !
joo o:
Jos tämä liittyy nyt siihen turhien sääntöjä ja direktiivien purkamiseen? Suomi ja EU :han on täynnä sääntöjä ja direktiivejä, joka asiassa meitä ohjataan ja holhotaan. Nyt opetellaan taas ajattelen järkevästi itse ;)
Haapaniemen Paroni:
--- Lainaus käyttäjältä: perho-ukko - 13.09.2014 kello on 15:34 ---Eiköhän tämäkin asia kuulu enemmän jokaisen omaan tapaan huolehtia turvallisuudestaan,eihän sammutin liity millään muotoa auton liikenneturvallisuu teen,joten poistivat turhana,eihän as-autoissa vaadita muitakaan turvallisuus välineitä,kaasu,häkävaroittimia,sammutusliinoja,joten omalla vastuulla !
--- Lainaus päättyy ---
Minun mielestä tunnollinen vaanari huolehtii omasta turvallisuudesta ja naapureitten jotka siinä vieressä ovat,ja kyllähän näitäkin näköjään on jotka menee siitä missä rima alin! Valitettavasti!!!
Jushi69:
--- Lainaus käyttäjältä: arska100 - 13.09.2014 kello on 15:26 ---Äläs nyt Juschi, on mullakin kaksi pulloa sammuttimia. Toinen autossa ja toinen vaunussa.. ;)
--- Lainaus päättyy ---
No jos et kerro kelleen niin on mullakin. Mutta ihan vain meidän kesken. ????
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta