Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin elektroniikka
Tallentavan boksin tiltti
ose:
Vanha tallentava kovalevyboksi heitti pelaamasta. Sitä tuntuu vaivaavan 12 V vurran puute, kiintolevyä ei voi kytkeä virtaan kiinni vaan boksi sammuu. Tein ohitusleikkauksen eli vedin kiintolevylle virrat ulkoisen kiintolevyn virtalähteeltä ja nyt pysyy päällä.
mjo33400:
--- Lainaus käyttäjältä: ose - 24.03.2011 kello on 20:50 ---Vanha tallentava kovalevyboksi heitti pelaamasta. Sitä tuntuu vaivaavan 12 V vurran puute, kiintolevyä ei voi kytkeä virtaan kiinni vaan boksi sammuu. Tein ohitusleikkauksen eli vedin kiintolevylle virrat ulkoisen kiintolevyn virtalähteeltä ja nyt pysyy päällä.
--- Lainaus päättyy ---
Fiksu mies. ;)
moon:
Ohitusleikkaus ;D
ose:
Pitäis vielä sada paketoitua kiintolevy joko omalle paikalleen boksiin ja vetää virtakaapeli sisään tai siten vetää lattakaapeli ulos ulkoisen kiintolevyn koteloon ???
Jushi69:
Villi arwaus että boksin nimi on Topfield???
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
Siirry pois tekstitilasta