rekisteriseloste

Tiedote rekisteröitymisestä

Jos et ole saanut vahvistusviestiä rekisteröitymisestä si, tarkista roskapostikansiosi. Tämä erityisesti hotmail ja gmail sähköpostin käyttäjille.

Kirjoittaja Aihe: Truma pätkii  (Luettu 620 kertaa)

  • Vieras
  • Truma pätkii
    « : 17.02.2025 kello on 13:59 »
    Heissan! Meillä truma c 6002 alkoi vilkutteleen punaista valoa, ja puhallin pätkii. Tulee kyllä lämmintä mutta ei puhalla kuin hetken, katkeaa, yrittää puhaltaa uudelleen, katkeaa… kysyin asiaa huollosta niin olivat sitä mieltä että vaihdettava kokonaan uusi laite, hinta asennettuna 3800e. Onko tosiaan näin? Vai löytyisikö mitään edullisempaa ratkaisua… Ja tosiaan itse ei osata tehdä mitään, joten ei auta amazonista tilailla osia kun ei niitä huolto sinne kuitenkaan laittele.

    *****
    • Karavaanari
    • Viimeksi paikalla:tänään kello 16:27
    Vs: Truma pätkii
    « Vastaus #1 : 17.02.2025 kello on 18:55 »
    Pätkiikö veden lämmitys asenossa ? jos ei niin vika on kierto ilma puhaltimessa , piiri korttiin tehdä muutos ja vaihtaa truma compin kiertoilma puhalin moottori