Karavaanarin keskustelufoorumi
Karavaanarin keskustelut => Karavaanarin olohuone => Aiheen aloitti: MatsOnni - 17.07.2012 kello on 19:24
-
Minna Kauppi otti suunnistuksessa yhdeksännen maailmanmestaruuden, neljännen henkilökohtaisen. Ja on muuten ihan mukavan näköinen mimmi, fiksukin vielä!
-
Ja on muuten ihan mukavan näköinen mimmi, fiksukin vielä!
Nii, ja osaa suunnistaa ! :-*
-
Nii, ja osaa suunnistaa ! :-*
Tuo se vasta suunnistajalle tärkeä taito onkin!
-
Läimästäis joka lähtijälle tomtom käteen, niin siltikin nopein juoksija voittaisi. Vaikka kuinka kaupungissa suunnistellaankin. Hieno laji sinänsä ja Minnalle kaikki kunnia. Laji on kovasti suosittu ja nykyisin hyvinkin katsojaystävällinen .
Aikoinaan tuli Jukolassa juoksenneltua. - Ei sentään viestijoukkueessa, mutta semmoseen n.40km Jukolan seitsemän veljeksen vaellukseen Nurmijärvi-Maunula otettiin faijan kanssa osaa monta kertaa 60-luvulla. Intistäkin sai siihen vkl-loman vielä 1970.
Ja kuntsarin päälle, jos älysi anoa toipumislomaa ..