rekisteriseloste

Tiedote rekisteröitymisestä

Jos et ole saanut vahvistusviestiä rekisteröitymisestä si, tarkista roskapostikansiosi. Tämä erityisesti hotmail ja gmail sähköpostin käyttäjille.


Vastaa

Huomioi: tämä viesti näytetään vasta kun valvoja on sen hyväksynyt.

Nimi:
Sähköposti:
Aihe:
Otsikon ikoni:

Liite:
(Poista liite)
(lisää liitteitä)
Sallitut tiedostomuodot: gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, pdf, png, odf, kmz, gz, ov2, bmp, ods, zip
Rajoitukset: korkeintaan 10 liitettä, yhteiskoko korkeintaan 2000KB, yksittäisen liitteen koko korkeintaan 500KB
Huomaa, että liitetiedostot vaativat valvojan hyväksynnän.
Varmistus:
Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet
Kuuntele kirjaimet / Pyydä uusi kuva

Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet:
Suomen ex-pressan (Sale) sukunimi:
Saunassa käytetty vasta on toiselta nimeltään?:

Oikotiet: paina alt+s lähettääksesi viestin, tai alt+p esikatsellaksesi


Lähettämällä viestin hyväksyt kirjoitussäännöt


Yhteenveto

Kirjoittanut: vaanari61
« : eilen kello 22:51 »

Minulla 1500W Tuontitukun Watti merkkinen, ollut jo ~ 5 vuotta, hyvin toiminut ja riittänyt mikrolle ja kahvinkeittimelle.

Jos 1200W:nen rittää, Wictronilla laadukas/'edullinen'. . . Minulla juurijajuuri riittäisi 1200W:n Victron, mikro ottaa 110A,  piikki startissa varmaankin ei olisi liian korkea ?ja kaffinkeitin ~ 50A . . .
Kirjoittanut: Masa matkailija
« : eilen kello 16:27 »

No nyt on vaunussa 24/7 päällä ollut dunwore 2kw intikka maksoi 270 kärkkäisellä pari vuotta sitten.
Hyvin on toiminut.
Retkikseen laitoin vevorin 1 kw/2 kWp invertterin syöttämään ajonaikaista latausta 24V hybridi järjestelmään. Kesti sitä noin kilowatin ajonaikaista tehoa varmaan parin kuukauden ajot, sitten loppui teho,  laitoin 1,5 kW dunworen tilalle maksoi taasen kärkkäisellä 300 ja tuntuu kestävän, kokeilin puuilon vastaavaa siniaaltointikkaa mutta se ei toiminut tuon hybridin kanssa.
Kirjoittanut: Naussi
« : eilen kello 15:12 »

Minkä laatuisia on nuo edullisemmat inventterit. Eli teho noin 1500- 2000 w. hankinta Eu- alueelta. En viitsi karavanliikkeen, liki tonnin inventteriin sortua. Käyttö olisi hyvinkin satunnaista. Lähin, ettei ole palovaaraa ja kestää yli takuuajan. Ja onko siniaalto ehdoton edellytys.
anything