rekisteriseloste

Tiedote rekisteröitymisestä

Jos et ole saanut vahvistusviestiä rekisteröitymisestä si, tarkista roskapostikansiosi. Tämä erityisesti hotmail ja gmail sähköpostin käyttäjille.


Vastaa

Huomioi: tämä viesti näytetään vasta kun valvoja on sen hyväksynyt.

Nimi:
Sähköposti:
Aihe:
Otsikon ikoni:

Liite:
(Poista liite)
(lisää liitteitä)
Sallitut tiedostomuodot: gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, pdf, png, odf, kmz, gz, ov2, bmp, ods, zip
Rajoitukset: korkeintaan 10 liitettä, yhteiskoko korkeintaan 2000KB, yksittäisen liitteen koko korkeintaan 500KB
Huomaa, että liitetiedostot vaativat valvojan hyväksynnän.
Varmistus:
Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet
Kuuntele kirjaimet / Pyydä uusi kuva

Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet:
Suomen ex-pressan (Sale) sukunimi:
Saunassa käytetty vasta on toiselta nimeltään?:

Oikotiet: paina alt+s lähettääksesi viestin, tai alt+p esikatsellaksesi


Lähettämällä viestin hyväksyt kirjoitussäännöt


Yhteenveto

Kirjoittanut: Tarvasjoki
« : tänään kello 17:24 »

Ihmetellyt keittiön hanan vuotoa kun oli tiputtanut vettä toisesta tuloputkesta kaappiin yön aikana hienan on vaan niin paikassa paikassa et ei nää ko peilin kans ,pistettävä purkki alle ku ei paljo tiputa ja kai haettava uus hana,koo lähteeliikkeelle täältä Mäntyharjulta pois puskista, ei oikeastaan vuoda vaan jostain tihuttaa hieman,on nää vehkeet ko aina jotain pientä laittoa  Thumbd  >:D, tietääkseni voiko vuotavan putken tulpata jatko paikasta? Että ei tulis vettä?ja hanaa vois käyttää?
On se ihmeellinen toi Hanan henki maailma nyt loppunut täysin tihuttaminen ei oo vuorokauteen tullut tipan tippaa ,on ollut purkki alla , on ollut paine koko Ajan päällä eikä pumppu oo päristtyt kertaakaan  ,muuta kuin vettä päästäessä. :P
Kirjoittanut: Yrjö
« : tänään kello 17:19 »

  Jo eilen illalla tulin ruattista Naantaliin paatilla.
  Mulla oli käsittämättömiä netti ongelmia koko ruattissa olon ajan, vaikka Elisa lähetti viestin että kaikki toimii niinkuin ennenkin. Niin on ollut edelliselläkin reissulla. Vain harvat sivut aukesivat mulle, ei orkikaan.
  Aamulla kotona mittasin puhelimella sellaisen nopeuden että tuntui uskomattomalta 172/33 Mbps--  17 ms. Jollaista ei ole ennen ollut, eikä jälkeenkään.
Otin Atrian tieliikennekäyttöön ja kävin korjuuttamassa takarenkaan vuodon. Oli ruuvi renkaassa. Mielestäni ilkivaltaa kun rengas alkoi vuotaa kuukauden seisomisen jälkeen.
  Omien kokemusten mukaan tuo ruuvin tiiveys vaihtelee. Ruuvin kuluneisuudesta päätellen on ollut pitkään, ennenkuin vavaitsin vuodon. Viimeisen vuodon havaitsin seuraavana päivänä.ruuvikin oli kulumaton, kun ajoin todennäköisesti n.6 km.
 
  Oikeastaan eilen: "Löysin" ruuvin oooppelin takakummista. Ylpeys käy lankeemuksen edellä, jossain lukee. Toissa päivänä vein puunsokkia, joita en viitsi poltopuiksi tehdä, Viikarin energiapuuvarastoll e, jonne kaiken myrkyttömän puun voi viedä koska vaan. Kehuin näet toiselle tuojalle, että en ole naulaa/ruuvia saanut kummiin koskaan, vaikka sinäkin päivänä toista kertaa kävin.
Kirjoittanut: Arska
« : tänään kello 16:09 »

Tultiin Pärnuun  Koneessa ollaaan
Kirjoittanut: "Masi"
« : tänään kello 15:52 »

Myin pakun pois ;)
Kirjoittanut: armas ujomieli
« : tänään kello 12:29 »

Ruohonleikkuuta ja iltavuorossa pääsee heinätöihin, pikkupaaleja nosteleen🥵
Kirjoittanut: armas ujomieli
« : tänään kello 00:49 »

Saunottu oikein huolella :-*
Kirjoittanut: seppoko
« : eilen kello 14:06 »

Otin Atrian tieliikennekäyttöön ja kävin korjuuttamassa takarenkaan vuodon. Oli ruuvi renkaassa. Mielestäni ilkivaltaa kun rengas alkoi vuotaa kuukauden seisomisen jälkeen.
Kirjoittanut: armas ujomieli
« : 12.07.2026 kello on 23:13 »

Pyllistää ei uskalla😂😃
Kirjoittanut: Kosmic
« : 12.07.2026 kello on 20:33 »

3 siltaa körötelty ja yksi kököttää nokan edessä mutta vain ihailu mielessä ;) Nyt sitä ollaan sitten ihan kirjaimellisesti sillan alla :laugh: Ja ikivanha Öresundpron Bizz vielä toimi..
Bjurström sano joskus et parempi sillanpäällä kun sillanalla  :D
Kirjoittanut: armas ujomieli
« : 12.07.2026 kello on 19:14 »

3 siltaa körötelty ja yksi kököttää nokan edessä mutta vain ihailu mielessä ;) Nyt sitä ollaan sitten ihan kirjaimellisesti sillan alla :laugh: Ja ikivanha Öresundpron Bizz vielä toimi..