Kirjoittanut: Yrjö
« : tänään kello 21:37 » Pistin lämmin vesi varaajaan neljännen kierukan. Tänään homma valmistui muutaman mutkan jälkeen. Saan irto sähköpatterit viedä huomenna varastoon, kun hakelämmitys taas toimii!
Kirjoittanut: Yrjö« : tänään kello 21:37 » Pistin lämmin vesi varaajaan neljännen kierukan. Tänään homma valmistui muutaman mutkan jälkeen. Saan irto sähköpatterit viedä huomenna varastoon, kun hakelämmitys taas toimii!
Kirjoittanut: reissu« : tänään kello 09:15 »Se on tuo nykyinen tiesuola ilkeää ainetta kun peseytyy lasistakin pois huonosti pesunesteen kanssa. Pelkkä vesi tehoaisi paremmin mutta ei tietty talvella voi käyttää. Saisi lopettaa käytön kokonaan. Nastojen kanssa kyllä pysyy tiellä. Tiellä pysyy, vaikka olisi Hiihtoliiton hyväksymät. Yhden kerran on etuveto hieman lyönyt tyhjää tänä syksynä, siinäkin oli omaa provoa. Kirjoittanut: Karabiilisti« : tänään kello 09:01 »Se on tuo nykyinen tiesuola ilkeää ainetta kun peseytyy lasistakin pois huonosti pesunesteen kanssa. Pelkkä vesi tehoaisi paremmin mutta ei tietty talvella voi käyttää. Saisi lopettaa käytön kokonaan. Nastojen kanssa kyllä pysyy tiellä.
Kirjoittanut: armas ujomieli« : tänään kello 05:25 »Saavuttu aamuylitöihin💪 Kotvasen kuluttuahan sitä pääsee reissuun ja lajin pariin joka ei kelistä riippuvainen😉 Vähän oli maa valkoinen yön jäljiltä valoisampi fillaroida
![]() Kirjoittanut: megaman« : eilen kello 14:54 »Pari autoa tuli ulkosalla pestyä... Surkeita kelejä ollut jo viikkoja. Kauppakassista huuhtonnut irtokurat aina välillä, kun vaimo sen likaa. Kuumaa vettä hanasta akkupesurin säiliöön, tuoreet kestovahat pohjalla toimii. Mutta kohta pitää ihan kunnolla pestä vahashampoolla. Se on ilkeää nastakumien rouhimaa mustaa ja märkää liejua tiet täyteensä nyt. Musta lieju näkyy muuten hyvin likaa sietävissä hopeisissa kyljissä turhankin hyvin. 😮 Kirjoittanut: CaraOne1« : eilen kello 13:48 »Samat.
Pesin, tai huuhtelin auton kyljet. Aivan tolkuttoman paskanen, kurainen. Samaten vaunun nokasta suurimmat veks. Kirjoittanut: Aakku« : eilen kello 13:38 »Pari autoa tuli ulkosalla pestyä...
Mukava +5 asteen lämpö, eikä sadetta. Pysyvät hetken aikaa puhtaampina, kun huomiseksi on luvattu 0 astetta ja täysi auringonpaiste koko päiväksi. Kirjoittanut: armas ujomieli« : eilen kello 10:45 »Näyttää lupaavalta hiihdon kannalta, no enpäs sanokaan enempää
Onneksi sentään 2 reissua suunnitteilla pohjosiin ![]() Kirjoittanut: "Masi"« : eilen kello 09:12 »Lumitöitä tunnin verran
![]() ![]() ![]() Kirjoittanut: T-Cat« : 10.12.2025 kello on 20:33 »Lumitöitä 2,5 h mönkijällä ja lumilingolla.
|