Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin elektroniikka

Juotinasema

<< < (10/11) > >>

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: MCL -  4.03.2015     kello on 16:22 ---Ei tuo Lidlin kolvi paljoa maksa, hommansa hoitaa, mutta joka juotoksen jälkeen miettii, että olisipa laadukkaampi. Ei raski kuitenkaan ostaa Welleriä muutaman vuosittaisen juotoksen takia.

--- Lainaus päättyy ---
No tänään on jo 40 nastaa irroitettu, vaihdettu osat ja 40 juotettu kiinni. Wellerillä

LivinginLapland:
Ersa Mutli-TC kolvia olen pitkään kattonut mutta ei oikein meinaa alle satasen saaha. Olis hyvä ja ei tarvis raahata sitä asemaa jos muualla kolvaa.

Aamos:
Tuossa olisi mielenkiinoinen... Kuka testaa?  Korkealta ei tipaha kun katsoo hintaa ...
www.spelektroniikka .fi/tuotteet/elektroniikan-komponentit-ja-tarvikkeet-kolvit-tinat-fluksit-tyokalut/saadettava-juotoskolvi-50w-200-450-astetta-108843

Lerssinen:
Mulla on tommonen wanha saksalainen rothenberger ja on pelannu ku junan vessa sekä omaa maadoituksenkin  Thumb




Itseasiassa tinasin sillä juuri tänään  :)

Nuo ihan halvimmat kolvit sitten antaa jännitteitä kolvin nokkaan riippuen kummin päin töpseli on seinässä että kovin herkkään elektroniikkaan en koskisi..

Aamos:

--- Lainaus käyttäjältä: Lerssinen -  5.03.2015     kello on 19:48 ---..
Nuo ihan halvimmat kolvit sitten antaa jännitteitä kolvin nokkaan riippuen kummin päin töpseli on seinässä että kovin herkkään elektroniikkaan en koskisi..

--- Lainaus päättyy ---
Hmm... jos esiintyy tuollaista erittäin hyvä huomio

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View