Tekniikkakeskustelut > 12 voltin järjestelmä

Akkulaturi Einhell 15 A

(1/3) > >>

mjo33400:
Sain tämmöisen ja pitihän se heti avata kun vanhemmat mallit on olleet mitä sattuu. Sisällä pieni piirilevy, mutta ei hassumpi kokonaisuus. Olin positiivisesti yllättynyt. Tuolla kytkennällä saa vanhoista Einheleistä vielä hyviä.


Rölli:
Oliko tuo porsinut vai,pelkästään mielen kiinostako avasit sen..
näkkyy "yhe helevetin" kytkentä kehittyneen huomattavasti sitt takavuosien  Thumb

mjo33400:

--- Lainaus käyttäjältä: rolli4x4 - 27.02.2014     kello on 04:39 ---Oliko tuo porsinut vai,pelkästään mielen kiinostako avasit sen..
näkkyy "yhe helevetin" kytkentä kehittyneen huomattavasti sitt takavuosien  Thumb

--- Lainaus päättyy ---

Ihan uteliaisuuttani avasin. Ehjä toi oli kun sain ja ehjä se on vieläkin. Thumb Noi vanhathan oli seleeni tasasuuntaajilla varustettuja ilman mitään elektroniikkaa.

Rölli:

--- Lainaus käyttäjältä: mjo33400 - 27.02.2014     kello on 08:34 ---Ihan uteliaisuuttani avasin. Ehjä toi oli kun sain ja ehjä se on vieläkin. Thumb Noi vanhathan oli seleeni tasasuuntaajilla varustettuja ilman mitään elektroniikkaa.

--- Lainaus päättyy ---
siin väliss oli yhen näkönen automaatti laturi ilman tota manuaali kytkintä. ite menin ostamaan semmosen niinku pari kaverii,, ei kestäny elektroniikka meni tasasesti rankkuja ja tyristorii.. ei jaksanu sillo perehtyy enempi poistin muutaman kierroksen muuntajasta ja pelkäll tasurill menty sen jälkeen

mjo33400:

--- Lainaus käyttäjältä: rolli4x4 - 27.02.2014     kello on 17:03 ---siin väliss oli yhen näkönen automaatti laturi ilman tota manuaali kytkintä. ite menin ostamaan semmosen niinku pari kaverii,, ei kestäny elektroniikka meni tasasesti rankkuja ja tyristorii.. ei jaksanu sillo perehtyy enempi poistin muutaman kierroksen muuntajasta ja pelkäll tasurill menty sen jälkeen

--- Lainaus päättyy ---

Tässä kuva sisäpuolelta. Toi tyristori ( KT707 )on melko vahva.


Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View