Tekniikkakeskustelut > Kori ja alusta
2,3 Fiatin välityssuhteen muutos
vaanari61:
Jokainenhan ostaa itselleen ei saittilaisten käyttöön, joten mitä tuosta sanomaan muuta kuin kepeitä kilometrejä.
Tarkistitko huoltohistorian ?
Määrävuosi/kilometri välein tehtävät remmi/pumppu vaihdot ?
Aina ei kilometrit tuu täyteen, tulee aikaraja vastaan ennen.
Oulaa:
oli niin jämpti huoltokirja että
7 kuukautta vanhat remmit ja vesipumppu
ajettu varta 99500
ostettiin kaupassa mukana asunto-osaan ilmastointi
avara WC hyvillä oikeilla metallihanoilla ,olisihan erillinen suihkukaappi paras mutta aina ei saa kaikkea .
Kun noita eri pohjaratkaisuja on tässä pari kuukautta kuvista katsellut niin en minä löytänyt meidän hintaluokkaa autoa jossa kaikki vaatimuksemme olisi yhdessä autossa .
Tällä mennään nyt niin kauvan kun huvittaa ,kun lakkaa huvittamasta toivottavasti olisi varaa taas hankkia se mieleisin :)
Misevan Miko oli tosi asiallinen kauppias Turengissa ja hommat toimi hienosti ja saimme huippu hyvityksen omastamme .
Ei ihme että porukkaa pyöri samojen autojen kimpussa (kolme vaihtoehtoa)mitä mekin tutkimme koko ajan .
Pojat rakentaa imastoinnin ja invertterin valmiiksi ja tekee muutamat remontit joista sovimme ja tuo tänne ,melkein kotiin kun mekin saamme automme luovutuskuntoon Thumb
Niinpä ,näyttelykapinetta tästä ei tule vaan taitaa enempi seisoskella reissuilla "puskissa " :-X :o
kimi:
Onnea uudelle autolla.
Merkki tulee herättämään ihmetystä ja kummastusta, suomessa tuota ei juurikaan arvosteta. Meillä on nyt runsaat 4 vuotta ollut tällainen: https://tinyurl.com/plegzdy ja hyvin on palvellut.
Kilometrejä meidän autossa nyt runsaat 250 000km ja kaikki toimii, eikä nitise tai natise. Viime kesänä piti kiristää muutaman kaapinoven saranat ja kattoluukkuja olen vaihtanut kaksi kappaletta.
Oulaa:
Tämä on tuo yksilö.
Oli niin meidän mieleinen pohjaratkaisu .
Käytävä jatkuu auton läpi sänkyjen väliin että tuntuu kuin linja-autossa kävelisi.
Lattiatilaa on runsaasti .
Toivottavasti vain tuo suihkussa käynti mahdollisuus on enempi kuin teoreettinen ko siitä se kaikki oikeastaan alkoi :-\
"Masi":
--- Lainaus käyttäjältä: Oulaa - 24.02.2014 kello on 17:53 ---Tämä on tuo yksilö.
Oli niin meidän mieleinen pohjaratkaisu .
Käytävä jatkuu auton läpi sänkyjen väliin että tuntuu kuin linja-autossa kävelisi.
Lattiatilaa on runsaasti .
Toivottavasti vain tuo suihkussa käynti mahdollisuus on enempi kuin teoreettinen ko siitä se kaikki oikeastaan alkoi :-\
--- Lainaus päättyy ---
Kyllä passaa matkata, kun saa illalla pölyt huuhtasta pääli puoleltakin poes. ;)
Omakin ensimmäinen oli Chausson flach 03 ja hinta laatu suhde on kyllä kohdallaan. Ainut virhe tuota autoa ostaessa oli että otettiin takana oleva kerrossänky malli. Jos äly olisi piisannut silloin ottaa suuri paripyörillä oleva takaveto malli, niin todennäköisesti sillä ajeltaisiin edelleen.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta