Tekniikkakeskustelut > Kylpyhuone ja WC

Haiseeko p*ska ?

<< < (49/52) > >>

mobileman:
Mulla oli edellisessä samaa ongelmaa. Haisi vaikka kuinka pesi, korvausilmaventtiil i ei pelittäny kunnolla ja ison reiän tiiviste oli kovettunu. Ratkaisin asian ostamalla uuden kasetin(thetford freshup-kit).
Suosittelen, hajut loppu siihen Thumb
Paketissa oli uusi kasetti vetorullilla ja kahvalla, uusi istuinrengas ja joku istuinkulhon pesuaine.

Mautoilija:
Löytyyhän noita varaosinakin.

Hymer B 654:
   On se vaan kumma,oli yksin tai kaverin kanssa,niin aina haisee p*ska !

porakone:

--- Lainaus käyttäjältä: T-Cat - 28.12.2017     kello on 09:44 ---Pese domestoksella ja katso onko korvausilmaventtiil i kunnossa, siihen saa varaosia.

--- Lainaus päättyy ---
En kohtalaisella intternetin räpläämiselläkään vielä oikein hiffannut että mikä osa se korvausilmaventtiil i on.

Onko se joku näistä: https://www.caravansplus.com.au/spare-parts-diagram-thetford-c250-c260-cassette-toilet-holding-tank-p-12720.html

Vai onko se siinä vessavehkeessä itessään?

Enkä tältä istumalta tiedä kyllä edes vessan mallia, kasetti on kuitenkin tuollainen kuin tuossa kuvassa.

Arska:
Eipä noita uusia kummitiivisteitä heti kannata ostaa, laittaa tiivisteen  muovipussiin johon laitettu  wd40 liukastusainetta, jokunen tunti kun ne tiivisteet on siellä lionneet ovat kuin uudet. Yön yli alkaa olla jo liikaa, kummi venyy tuossa käsittelyssä liikaa. Omassa vessakasetissa jos alkaa olemaan vuotoja niin suihkautan tota wd:tä  niin kohta en kuin uusi. E

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View