Tekniikkakeskustelut > Jääkaapit
Tuulettimen asennus jääkaapin taakse.
elwari:
Hmm, JukkaT:n kaappi alkoi kiukutella oltuaan kyljellään? Ja nyt on ollut jo aika kauan päällä, eikä ole kierto palautunut normaaliksi. Ehkä sille sitten pitäisi tehdä semmoinen perusteellinen pyöritysoperaatio. Siitä pyörittämisestä tuntuu olevan monta erilaista tapaa, niistä en sitten osaa sanoa, että mikä on toimivin.
jukkaT:
--- Lainaus käyttäjältä: elwari - 10.08.2018 kello on 08:09 ---Hmm, JukkaT:n kaappi alkoi kiukutella oltuaan kyljellään? Ja nyt on ollut jo aika kauan päällä, eikä ole kierto palautunut normaaliksi. Ehkä sille sitten pitäisi tehdä semmoinen perusteellinen pyöritysoperaatio. Siitä pyörittämisestä tuntuu olevan monta erilaista tapaa, niistä en sitten osaa sanoa, että mikä on toimivin.
--- Lainaus päättyy ---
Joo, asensin tuulettimen kaapin taakse niin sen jälkeen vain pakastinosa on kylmennyt kunnolla..
Pitää varmaan köyttää kaappi betonimyllyyn kiinni ja antaa pyöriä.
Karabiilisti:
puhaltaa väärään suuntaan?
jukkaT:
--- Lainaus käyttäjältä: Karabiilisti - 10.08.2018 kello on 17:00 ---puhaltaa väärään suuntaan?
--- Lainaus päättyy ---
Tuuletin? Ei ole mahdollista koska putkisto ei lämpene termostaatin vaatimaan 55 Asteeseen.
Kisällimatkaaja:
Jääkaapin pyöritys ei tarkuta pyörittelyä vauhdilla vaan käännetään ylösalaisin ja annetaan olla jonkin aikaa että aineet lähtee liikkeelle. Kuuluu yleensä "lirutusääni". sitten taas oikein päin javartoillaan, Tätä jatketaan muutama kerta niin johan pelaa. Karavaanareissa oli joku laittanut myllyyn kiini ja se on aivan väärä tapa. Thumbd Pensatankkeja sillai pestään hiekan kanssa traktoreissa. Thumb
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta