Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Mitäs kuuluu?
moon:
Töistä kotiuduttu vaihteeksi. Viikonlopun työtuntisaldo semmonen 22, ei paha...
Duster:
Kohta lekuriin, mapillisen resepti kasan kanssa. Kuka ryyppäs viikonlopun ko mulla nuppi kippeenä (en ainakaan mä, lääkitys ei suvaitse alkoholin käyttöä) ;D
K.E.V:
Otin vaunulta soffatyyny kotiin, pesaisin ne Kärcherin pesuri-imurilla illalla. Nyt on jo kuivat. Täytyy ensi-vkl viedä takaisin.
ihaa:
Mihinkä karavaanarit tarvitsee feisbookkia kun on mitäs kuuluu ketju ?
;D
No joo, etelä-Suomen reissu tuli tehtyä ja nähtiin uusi vahvistus sukuun, pariviikkoinen tyttövauva ja siinä menomatkalla käytiin Jyväs-Caravanin näyttelyssä ja ihastuttiin vaimon kanssa Poksin NTL-vaunuun, tuleekohan meistä sitten matkailuautolla -vaunua vetäviä karavaanareita, tuollainen pikkuvaunu olisi aika mukava lasten omaksi yöpymispaikaksi ja leikkipaikaksi.
Pointsit Poksille. 8)
edit: niin ja ihan varta vasten käytiin sitten Vantaan Koneboxista hakemassa muutama Nanopad-pidike jota kehuttiin kovasti Start-ohjelmassa reilu kuukausi sitten. Loistava karavaanarin tarvike.
vippe:
Röipaikan piha tulvii >:( Talkkari kylväny siihen jo 2säkkiä suolaa..saas nähä joutuuko koko päivä tai peräti kaks ns uimaan autolta toimistol ja takas ::)
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta