Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Mitäs kuuluu?

<< < (1057/1276) > >>

sipu:
Mitäs tässä nyt muuta ko ...
oottelen, että saan hillot kattilasta purkitettua
ja pääsen unijukkaa treffaamaan  Thumb

Aamusella jo lähdin liikenteeseen siin 7 jälkeen
ja mitä huomasinkaan
pihlajat olivat täys marjoja
ei siittä voinut, kuin peukkua nostaa  Thumb

ja miksi ?

No ei pihlaja kahta taakka kanna
jotta tänne Varsinais-Suomeen ei tule paljoakaan LUNTA
TYKKÄÄN ...  Thumb Thumb Thumb

Reissaaja80:

--- Lainaus käyttäjältä: sipu - 18.08.2015     kello on 22:19 ---
No ei pihlaja kahta taakka kanna
jotta tänne Varsinais-Suomeen ei tule paljoakaan LUNTA
TYKKÄÄN ...  Thumb Thumb Thumb

--- Lainaus päättyy ---

Niin minäkin viime vuonna toivoin. Toisin kävi, marjoja oli paljon ja lunta talvella enemmän kuin vuosiin. Eli varaudu lumihommiin.

0yxxy0:
Pekkasvapaatkin jos lähtee pois niin ei voi tehdä edes niinkuin yx ekaluokkalainen aikoinaan opettajlta kysyi "Passaako jos otan pekkasvapaata kun sorsan pyynti alkaa?"ilmeisesti isä oli saanut pekkasvapaata.

eura665:
Nuo vanhankansan uskomukset on hauskoja ja lähes aina paikkansapitäviä. Minun ukkilta olen seiraavan kuullut, jos heinäkuun ensimmäisellä viikolla on hevosenpaskaa järvenjäällä on tulossa kylmä kesä.

Turhan Höpöttäjä:

Hellettä pittää ja kuuma on. Ei ole minun juttu ällistellä muna käessä auringon porotusta. Nahka on jo punainen kuppeelta kummaltakin. Jotakin lyhytaikaista puuhastelua on keksittävä. No, puhelin putosi laiturille, aukesi ja akku livahti järveen. Elikkä askaroimaan.   ... Puhelimen ostoon, halvin on noin 30e.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View