Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Mitäs kuuluu?
jorma:
Tulihan tuota tahkoa pyöritettyä 43v:tta saman työnantajan palveluksessa, aivan loistavaa aikaa. Tuli kultainen ansiomerkkin jonka varkaat veivät, eli lämmittää vielä heidänkin mieltä. Toki eläkkeellä oloa ei voita mikään, ei edes hirmu määrä keskeneräisiä hommia tressaa. :D 8)
perho-ukko:
--- Lainaus käyttäjältä: jorma - 5.10.2012 kello on 22:21 ---Tulihan tuota tahkoa pyöritettyä 43v:tta saman työnantajan palveluksessa, aivan loistavaa aikaa. Tuli kultainen ansiomerkkin jonka varkaat veivät, eli lämmittää vielä heidänkin mieltä. Toki eläkkeellä oloa ei voita mikään, ei edes hirmu määrä keskeneräisiä hommia tressaa. :D 8)
--- Lainaus päättyy ---
;D ;D ;D ;D ;D ;D
hartsakoski:
Joo,en tiedä mikä tätä nykyajan työelämää vaivaa,kun tällaisesta 52-v nuorukaisesta tuntuu että olis ihan valmis jäämään eläkkeelle.Kai yksi syy on se,kun mikään tulos tai suoritus ei enää riitä.Jotain repäisevää ehtis vielä tehdä varsinkin jos talous antais mahdollisuuden,ja ois rohkeutta.
remppa:
Mikähän minussa vikana kun siirtyy 48 vuotiaana metsä töihin, tunnetusti ksikki metsurit jää varhaiselääkkeelle. Taitaa olla masokistin vikaa minussa kun tänäänkin vesisateessa viitti raivata:) Mä nautin tästä:)
Turhan Höpöttäjä:
--- Lainaus käyttäjältä: hartsakoski - 5.10.2012 kello on 22:28 ---Jotain repäisevää ehtis vielä tehdä varsinkin jos talous antais mahdollisuuden,ja ois rohkeutta.
--- Lainaus päättyy ---
Vaihda matkailuauto uuteen, vanhaan autoon. Tai rakenna tsasouna. Tai rakenna nuottakota rantaan. :D
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta