Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Mitäs kuuluu?
Duster:
Ihan hyvää, Ruåttin reissu heitettiin ja viime viikonloppuna HML:ssa eikä mitään ongelmia vaihteensiirrossa Thumb
Arska:
Nyt sapettaa niin vietävästi :'( Perjantaina pitäisi lähteä reissuun,mut juuri huomasin että ducaton jarrupaineen säädin tiputtaa jarrunestettä.Muute nkin pitää kiirettä ja nyt tämäkin tähän sotkemaan.Toivottav asti saan ajan korjaamolle ja osakin vielä löytyis jostain.Miks mulle aina käy näin,perskule sentään.
Vesseli:
Vesi on noussut kohtuullista vauhtia ja vene oli taas noussut ranturin päältä, joten piti taas käydä vetämässä ranturia ylemmäksi. Olin kahluusaappaissa vedessä ja kun käännyin takaisin rantaan, niin yli puolimetrinen kyy luikerteli ranturin rungon alta. Tällä kertaa sai mennä rauhassa.
retkeilijä:
Vettä riittää kölin alla. Kyllä veneilijänä kelpaa olla kun vene ei vuoda ;D
Pidempää kesäreissua siirrettiin elokuulle ja eukko ryhtyi töihin. Itse laitoin mobiilin pois liikenteestä ja ostan sillä Pirkka-paketin. Ja on muitakin mukavia kotipuuhia. 8)
Duster:
kesälenssua pukkaa.....
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta