Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Nettilehdistä poimittua

<< < (92/322) > >>

jus66si:

--- Lainaus käyttäjältä: vesako - 22.05.2015     kello on 17:16 ---Ainoa mailmassa Citroen DS:n alustalle suomessa -70 luvun alussa
rakennettu as. auto.

Nyt joku on aloittanut entisöinnin, alkuperäinen rakentaja on hengissä
ja ikää vasta 92v. Alkuperäiset piirustukset on tallella ja rakentaja
neuvoo tarvittaessa. Thumb

(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)

--- Lainaus päättyy ---

Oli ihan katsomisen arvoinen tuo pelastusvideo Thumb
Tosi hienoo, että löytyy tällaasta henkeä ihmisistä, eikä kaikki päädy paaliin tai jätteenpolttouuniin .

http://www.mobilisti.fi/mobilisti/pelastus/

Ossi66:

--- Lainaus käyttäjältä: jus66si - 22.07.2015     kello on 00:34 ---Oli ihan katsomisen arvoinen tuo pelastusvideo Thumb
Tosi hienoo, että löytyy tällaasta henkeä ihmisistä, eikä kaikki päädy paaliin tai jätteenpolttouuniin .

http://www.mobilisti.fi/mobilisti/pelastus/

--- Lainaus päättyy ---
Hieno video ja teko. Thumb
Se pelastettiin hyvän sään aikana  ;D

Alan:
Pitääkö tilata lehti nyt. Ihan liian kiinnostava aihe, voittaa uusien concordien sun muiden koeajot kuusnolla.

ihaa:
Jos ei mobilisti ikäiset autot muuten kiinnosta niin suosittelen ostamaan irtonumeron. Mulle tuli Mobilisti 12 vuoden (-96-08) ajan ja aika harvassa on ne muistikuvat jolloin olisi karavaanariaiheisia juttuja ollut.

Alan:
Kyllä kiinnostaa muutenkin. Mukava katella muiden aikaansaannoksia ja touhuja, niin ei tartte itse tehdä.

Kulkuvälineiden historian tallentaminen on aliarvostettua, ja liekö kuinka vanhojen ukkojen touhua nykyään. Ja kun 90 -luvun autot ja nuoremmat alkaa olla "pelastettavassa" iässä niin menee vaikeaksi elektroniikan ansiosta.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View