rekisteriseloste

Tiedote rekisteröitymisestä

Jos et ole saanut vahvistusviestiä rekisteröitymisestä si, tarkista roskapostikansiosi. Tämä erityisesti hotmail ja gmail sähköpostin käyttäjille.

Kirjoittaja Aihe: Nettilehdistä poimittua  (Luettu 571289 kertaa)

*****
  • Kalustoon kuuluva
  • Viimeksi paikalla:tänään kello 21:12
Vs: Nettilehdistä poimittua
« Vastaus #1635 : tänään kello 14:34 »
Nämä vastaukset allekirjoitan. Varsinkin kun on tutustunut tekoälyn kaaottisiin virheisin.
"Vastausten mukaan eniten kuljettajia huolestuttavat teknologian toimintavarmuus ja järjestelmävirheet (73 %). Yli puolet vastaajista (52 %) mietti myös ominaisuuden soveltuvuutta sääolosuhteisiimme, kuten lumeen ja sateeseen."

Vielä kun myös päättäjät olisivat fiksuja!
Lelut ovat leluja ja ne eivät aina toimi...

*****
  • Kaikkien Kaveri
  • Viimeksi paikalla:tänään kello 14:59
Vs: Nettilehdistä poimittua
« Vastaus #1636 : tänään kello 14:59 »

Laitoin hieman täydennystä alkuper viestiini!

*****
  • Kaikkien Kaveri
  • Viimeksi paikalla:tänään kello 20:17
Vs: Nettilehdistä poimittua
« Vastaus #1637 : tänään kello 15:11 »
Siinäpä paha kysymys?
Jos sähkökäyttöistä on jo vaikea hyväksyä, niin tämä on jo aivan mahdotonta?
Totuus vaan on niin, että tuokin on jo aivan oven takana! Kehitys kehittyy!

https://www.verkkouutiset.fi/a/ajamista-ilman-kasia-yli-puolet-kuljettajista-vastustaa/#bd9d7763

Edit;
Vielä täydennyksenä hieman taustaa!
Tällä hetkellä 6 EU-maata on tehnyt kansallisen päätöksen po. toiminnon hyväksymisestä tieliikenteeseen, Suomi ”miettii”.
Joulukuussa asia tulee äänestykseen EU:ssa ja jos 15 maata antaa positiivisen äänen, niin homma selvä!
laivat on menny jo pitkään itseohjautuvina myös lentokoneet ja nykyään traktorit pellolla. ongelma on siinä kun on nykyään tiettyä häirintää niin joudutaan ajamaan käsin kun muuten tulee isoa vahinkoa. eli kehitys kehittyy halusit uskoa mitä tahansa.

*****
  • Kaikkien kaveri Sr.
  • Viimeksi paikalla:tänään kello 21:12
Vs: Nettilehdistä poimittua
« Vastaus #1638 : tänään kello 17:11 »
Katsotaan jos edes junat sais joskus kulkemaan itsekseen.

*****
  • Karavaanari
  • Viimeksi paikalla:tänään kello 20:28
Vs: Nettilehdistä poimittua
« Vastaus #1639 : tänään kello 20:24 »
Laivojen ja lentokoneiden ei tarvitse kulkea 1,5 kertaa leveytensä kokoisella kaistalla ja traktorillakin leveytensä heitto harvemmin aiheuttaa katastrofia.

Kun nyt saataisiin edes nopeusrajoituskyltt ien luku ja kaistavahti talvellakin luotettaviksi, niin siihen sitten päälle itsestään kulkeminen. Hyvänä etuna olisi lisäksi sellainen karttaohjelmisto joka olisi täysin ajantasalla. Tänään Here tarjosi kääntymistä kevyen liikenteen väylälle ajo-ohjeessaan. Älyä tarvitaan siinäkin kun jonnekin on pompsahtanut liikenneympyrä kaksikaistaisena ja kartta ei tiedä siitä mitään.

 

anything