Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Keskustelua mönkijöistä

<< < (9/17) > >>

Jepukka:

--- Lainaus käyttäjältä: Ossi66 - 19.08.2015     kello on 11:20 ---Minä en ymmärrä miksi noita nelipyöriä puhutellaan mönkijöiksi, tuskin noilla pääsee soratietä huonompaan paikkaan.

--- Lainaus päättyy ---

Kyllä pääsee, olen ajanut saimaassa sarvia myöten sekä suossa niin syvällä ettei renkaita enää näkynyt. Kannattaa asentaa kunnon pohjapanssari sekä akseleita suojaamaan omat levynsä.

Kiva möyriä (maanomistajan luvalla)  Thumb

Ossi66:

--- Lainaus käyttäjältä: ihaa - 19.08.2015     kello on 11:28 ---Pääsee niillä mutta raskiiko se on sitten toinen juttu.  ;D

http://youtu.be/csp1L3kBa8o

--- Lainaus päättyy ---

Missä on kärry ja rankakuorma?

Alan:
Taitaa olla enempi hupi peliksi hankittu kevyeen käyttöön ja siinähän varmaan kestää jos ihaan tavalla kunnossa pidetään. Sorateitä ja sadekeliä varoen.  Thumb

Muistan lukeneeni jonkun laatumönkijän kestotestin aikanaan, varmaan oli TM:ssa. Kilometrikustannush an oli melkoinen, ja vikoja piisasi. Silloin päätin, että en hanki ennen kuin on oikeasti tarvetta.

Ossi66:
Tuossa tuommoinen pieni nökkönen MÖNKIJÄN perässä...



K.E.V:
Tommonen Honda on Kopparössä, silla aurataan teitä, ajetaan puita saareen talvella, lauitetaan vaunuja joillekin mahdottomiin paikkoihin (mihin ei keula edellä saa autolla) jne. Työkalu eikä kiinan lelu

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View