Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Saatanan Assad ...

<< < (7/8) > >>

aaoulusta:
Ite kiteytän !!  Malttia.....joka kylläkin on kaikilla annettu eri määrä, mutta on aikas tärkiä osa meidän luonteissamme, onneksi sitä saa ilman isompia resursseja ilmaisekasi jos vain haluaa..

angrybird:
Juuh, malttiakin, meiltä kaikilta, sitä tarvitaan myös! Enkä nyt ihan suoraan kytkisi kaarta siitä mollimisesta ampumiseen, Kaarina hyvä! Silti en itsekään ole mollimisen kannalla, voi ne asiat ja mielipiteet muutoinkin esittää. Miksi oletetaan että jos puolustelen sitä vapaata sanaa, kaikilla, olisin minkään mollimisen kannattaja? En ole, vaikka ehkä olen joskus sitäkin harrastanut. 'Sic transit Gloria mundi'!

juuso8:
”Tämän haasteen suhteen on tärkeää arvioida Suomen empiiristä kokemusta tässä suhteessa. Suomea koskee sama kuin kaikkia muitakin maita: yksittäisen yrityksen vaikeudet eivät olisi niin merkittäviä, jos informationaalinen innovaatiopohjainen talous laajenisi yrityksen ulkopuolella ja jopa hyödyntäisi sen luomaa kehitysimpulssia.”
lähde: Himasen raportti

jva61:
???,,, Nyt kyllä täytyy tunnustaa tyhmyytensä :P
Ymmärtääkö tuosta muut mitään :D

Aakku:

--- Lainaus käyttäjältä: juuso8 - 10.11.2013     kello on 20:31 ---”Tämän haasteen suhteen on tärkeää arvioida Suomen empiiristä kokemusta tässä suhteessa. Suomea koskee sama kuin kaikkia muitakin maita: yksittäisen yrityksen vaikeudet eivät olisi niin merkittäviä, jos informationaalinen innovaatiopohjainen talous laajenisi yrityksen ulkopuolella ja jopa hyödyntäisi sen luomaa kehitysimpulssia.”
lähde: Himasen raportti

--- Lainaus päättyy ---
HÄH...!! :o

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View