Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot

Jumperin vilkku palaa itsekseen.

<< < (2/3) > >>

Aakku:

--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali -  9.11.2013     kello on 16:49 ---Ei ole tullut viimeaikoina pysäköintivaloja tutkailtua mutta entiwanhaan kun Pökötissä oli toispuoleiset, niin ne poistettiin Suomessa käytöstä katkaisemalla vipukytkimen nuppi!   :laugh:

Saavatko ne nykyään toimia?

--- Lainaus päättyy ---
Niih...Rättäreistä ainakin katkaistiin. Paitsi tuossa mun -50 lukuisessa katkaisija kyllä löytyy.
Tuossa kun ajelin viikolla Vitolla, niin siinä ainakin oli "Ranskalainen parkki". Taitaapi olla tuossa mun Westfaliassakin.
Itseasiaas tuossa Westissä se on jotensakin kummallinen. Oliko se nyt niin, että kun jätti vilkun päälle kun sammutti virrat niin vilkun suuntainen parkki jäi palaamaan.

Arska:

--- Lainaus käyttäjältä: Aakku -  9.11.2013     kello on 16:57 ---
Itseasiaas tuossa Westissä se on jotensakin kummallinen. Oliko se nyt niin, että kun jätti vilkun päälle kun sammutti virrat niin vilkun suuntainen parkki jäi palaamaan.

--- Lainaus päättyy ---
Ainakin volkkarissa käy näin.

Aakku:

--- Lainaus käyttäjältä: Arska -  9.11.2013     kello on 17:43 ---Ainakin volkkarissa käy näin.

--- Lainaus päättyy ---
No ei se sitten olekaan kummallinen. Käyn aamusella tallissa pyytämässä Westiltä anteeksi..  :D
Sehän on Westfalia California..omaa sukua Volkswagen Transporter.

Aakku:

--- Lainaus käyttäjältä: kuusaan.matti -  9.11.2013     kello on 19:19 ---rtfm
Tarkottaa notta lue käyttöohje. Näitten vehkeittein kanssa  oliskin paras pitää se eka yöpyminen kotipihalla niin olis monta asiaa jo valmiiksi mietitty  :)

--- Lainaus päättyy ---
..hänen käyttöohjekirjansa on saksankielinen...ei jyummarra.  :)

0yxxy0:
Aikoinaan MB123 oli ajovalokytkimessä pariasentoa joilla sai valita kummalle puolelle jättää parkit jos halus. nykysessä MB124 samanlainen kytkin mutta parkit ei pelaa niissä asennoissa, vaan empä oo tarvinnutkaan.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View