Tekniikkakeskustelut > Valaistus
Led valaistustuotteiden laatu on kirjavaa
mjo33400:
--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali - 11.12.2013 kello on 20:18 ---Pysäköinti vaan on syvältä....
--- Lainaus päättyy ---
Sen tähden tilaankin netin kautta. ;)
Jgahpir:
Sävyjä on vaikea arvioida kuvasta, kun siihen vaikuttaa kameran säädöt.
Veikkaisin että on otettu kännykällä kuva, jolloin valkobalanssi on melko varmasti automaatilla.
Kamera siis vääntää valkoiseksi sen missä on paljon kirkasta valkoista eli ledin etualalta.
Vähän mystinen on tuo hehkulangan viherrys.
K70:
Mun on sitten veikattava, että molemmissa joka toinen tuikku on ledi ;D
Stara:
--- Lainaus käyttäjältä: Simasuu ---Päälliköltä tuli aamupuuropöydässä käsky, että kynttelikköön pitää hakea uusi lamppu. Eipä siinä mitään. Minä fillarin selkään ja Biltemaan.
Vaan eipä löytynytkään vastaavia hehkulangallisia hyllystä, olivat muuttuneet ledeiksi. Pakko oli ostaa, käsky, mikä käsky.
Oheisessa kuvassa kaksi kynttelikköä. Toisessa hehkut, toisessa ledit, vaan kummassa?
Vastaus huomenna aamulla.
--- Lainaus päättyy ---
Ja tässä vastaus;
- ledit ovat takimmaisessa (mustassa) kynttelikössä, kts oheinen kuva. Ledit ovat Bilteman tuotenumerolla 88-721 ( http://www.biltema.fi/fi/Koti/Joulu/Jouluvalot-sisatilat/Varalamppu-LED-88720/ ). Ovat yllättävän lämminsävyisiä ja sopivat oikein hyvin kynttelikköön.
Kiitos kaikille "kisaan" osallistujille!
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: Simasuu - 12.12.2013 kello on 08:40 ---- ledit ovat takimmaisessa (mustassa) kynttelikössä, kts oheinen kuva. Ledit ovat Bilteman tuotenumerolla 88-721 ( http://www.biltema.fi/fi/Koti/Joulu/Jouluvalot-sisatilat/Varalamppu-LED-88720/ ). Ovat yllättävän lämminsävyisiä ja sopivat oikein hyvin kynttelikköön.
--- Lainaus päättyy ---
Olipas Biltema mokannut: ei ollenkaan tietoa jännitteestä... Vai oliko se piilotettu jonnekin? :o
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta