Tekniikkakeskustelut > Projektit

Rojektina Kafi Future 582 -89

<< < (64/69) > >>

Juriihi:
Vihdoin ja viimein tälle kesälle päästiin reissuun. Kelit ei oikein suosi pitkänmatkalaisia, mutta tänään sovittiin jo ilman alle vaeltelemaan ilman vesisadetta. Käsivarsi lähestyy uhkaavasti, Muonion seuduilla huilitaan kotvanen tutustuen maisemiin ja sitten nokka kohti johonkin.. Ei tiedä vielä?

Parit pakolliset kuvat reissun päältä:





Haapaniemen Paroni:
Hyviä reissuja Thumb

Juriihi:

--- Lainaus käyttäjältä: Tikkakosken Diplomaatti - 17.06.2015     kello on 22:13 ---Hyviä reissuja Thumb

--- Lainaus päättyy ---

Kiitoksia vain  Thumb

Ja reissuhan jatkuupi edelleen. Muutamia kuviakin on mistä laittaa..
Hankintojakin on tullut tehtyä koskien tarinamme Kafia. Hommasimme ennen reissua etuteltan mallia Biltema (se isompi) kun ei oikein mieleistä käytettyä ollut tarjolla kellään, jospa sillä ainakin tämäkesä selvitään reissujen osalta. Teltta sinäänsä on ihan toimivan ja laadukkaan oloinen Biltsun tuotteeksi, mutta koonta ohjeet ovat aivan hanurista. Joten suosittelen ensimmäistä kokoamista ennen reissua kotosalla, säästää hermoja :)  Viimeisessä kuvassa näkyy telttaa hippasen.


P-paikalta inarissa:


Ukonjärven rannalla "puskaparkissa"


Ivalojoen rannalla leirintä alueella :)

hartsakoski:
Hieno on yhdistelmä!Ukonjärvessä tuli pulahdettua vuosia sitten helteisenä kesäpäivänä,kyllä virkisti.Vesi oli tosi kirkasta.

Juriihi:
Pitkästä aikaan taas täällä. Uudet projektit ovat vieneet ajan melkoisen tarkasti nykyjään. Viimekesänä tuli jonkin verran reissailtua Kafin kanssa onnistuneesti ilman mitään murheita jos nyt yhtä hävitettyä pölykapselia ei lasketa mukaan, lapin reikäiset tiet vaati näin veronsa. Eli vaunu on taas työnnetty talvisäilöönsä pois talvisään armoilta. Mahtavuudeksi on ilo huomata, että projektimme on kiinnostanut ja kerännyt lukijoita aivan mahottoman määrän. Kiitokset mielenkiinnostanne ja kulutetusta ajastanne jonka olette käyttäneet tämän projekti kertomuksen parissa. kun taas kerkeän, niin voin laittaa muutaman kuvankin kesän 2015 reissuista ja tietenkin jos itse vaunua ruuvataan tai tuunataan.  Sen verta voin avata salaisuuden verhoa, että nykyinen projekti ei ole vaunu vaan liittyy siihen millä sitä vedetään...  Thumb

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View