Matkailukeskustelut > Maainfoa ja leiriytymistietoa

Norjan kartta

<< < (3/6) > >>

eura665:

--- Lainaus käyttäjältä: Soleil - 28.06.2013     kello on 11:30 ---Ei kannatakkaa pysähtyä ennenkuin Jäämeren rannassa.  Thumb
Jos aurinko ilma niin päiväkävely Saanan huipulla hieno kokemus!


--- Lainaus päättyy ---
Kiitokset tulleista linkeistä ja vinkeistä. Joudutaan kyllä lappiinkin pysähtelemään, matkassa on pari tenavaa eikä ole itsekkään tullut koskaan lapissa käytyä. Viikonpäästä tähänaikaan ollaan matkalla jos ei ihmeitä tapahdu ;D Kun oikeen penteleesti huitoo ni ei kai ne lapinötökät meitä hengiltä syö.

AnneN:
Mäkäriä on muuten jostain kumman syystä ihan kamalan paljon aina Kuusamo-Rovaniemen välillä siellä puolivälin pysäkillä -Vanttauskosken St1 pihalla ja kun Rovaniemelle saapuu - jokivarressa taloja. Niillä aina -joka kesä ihan kauhean paljon mäkäriä.  Thumbd Muuallakin niitä voi olla, mutta juhannuksen aikaan jo Rovaniemelle mennessä tuli koirien matkassa autoon mahdottoman paljon. Kummallista.
Etelänmies- älä huido.... ota hyttysmyrkyt mukaan!  ;)

kimi:
Aihetta sivuten. Muistan lukeneeni, että ruotsin levähdysalueista on olemassa kartta ja myös tiedot siitä missä näissä on esim. kemssa ja vesipalvelut.

88k5:

--- Lainaus käyttäjältä: kimi - 28.06.2013     kello on 17:53 ---Aihetta sivuten. Muistan lukeneeni, että ruotsin levähdysalueista on olemassa kartta ja myös tiedot siitä missä näissä on esim. kemssa ja vesipalvelut.

--- Lainaus päättyy ---
Ainakin tällainen http://www.turistmal.se/?index=list&cat_id=83&listmode=2

Jossain oli linkki mistä sai tilata ilmaisiksi painettuna karttana ...

seppoko:

--- Lainaus käyttäjältä: 88k5 - 28.06.2013     kello on 18:07 ---Ainakin tällainen http://www.turistmal.se/?index=list&cat_id=83&listmode=2

Jossain oli linkki mistä sai tilata ilmaisiksi painettuna karttana ...

--- Lainaus päättyy ---

Se on SFC:n jäsenkeskustelussa Kapelskär-Tornio.  Tämä on tabletti,niin en pysty kopioimaan. Tai osaa!

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View