Tekniikkakeskustelut > Vetoautot

Paras vetoauto?

<< < (42/197) > >>

Mulli:

--- Lainaus käyttäjältä: MarkoA -  7.08.2013     kello on 01:17 ---Onko Cayennesta erikseen SE versiokin??
Blaahahahaaa... ...

--- Lainaus päättyy ---

Tietysti. Etkö ole kuullut että Volvo osti - grillijuhlien suunnittelussa tapahtuneen kirjotusvirheen takia vahingossa - possun tehtaat, takkiautollisen maalia ja kontillisen kumihanskoja? Nyt siellä on kaikki kajaanit maalattu Ocean race siniksiksi SE-malleiksi.

 :P :P

winemaker:
Vajaa 8000:tta km, kulutus matkalla ajotietokoneen mukaan 8.2 ltr/100 km ajoa pääasiassa vaunu perässä.  Ei nyöki eikä niiaile,nivomat pitää yhdistelmän asennossa ja 5 pyttyä tekevät mukisematta työnsä 163 hepan ja 400:n Nm:n voimin.
Ei hidastaneet Kroatian rerpentiinit eikä Kasselin mäet.  Moottorijarrutuksel la manuaalilla mäet sopivasti alas.  Paras vetoauto mitä mulla on ollut.

 Thumb

 

Jushi69:
Paras vetoauto on sellainen mitä ei tarvis koko ajan korjailla pajoilla... :-X
Vääntöä tarvis ja tietennii turbon... Thumb

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: winemaker - 10.10.2013     kello on 19:37 ---Vajaa 8000:tta km, kulutus matkalla ajotietokoneen mukaan 8.2 ltr/100 km ajoa pääasiassa vaunu perässä.  Ei nyöki eikä niiaile,nivomat pitää yhdistelmän asennossa ja 5 pyttyä tekevät mukisematta työnsä 163 hepan ja 400:n Nm:n voimin.
Ei hidastaneet Kroatian rerpentiinit eikä Kasselin mäet.  Moottorijarrutuksel la manuaalilla mäet sopivasti alas.  Paras vetoauto mitä mulla on ollut.

 Thumb

--- Lainaus päättyy ---
Kaikkee sitä kokee kun vanhaksi elää   ;) Thumb

joo o:
Eiköhän se vaunu kulje ihan tavallisella nykyajan autolla missä on vetokoukku ja se on suhteessa vaunun kokoon ::)
Mikäli ei vedä vaunua päätyönään ;D :D

Tällä olen puhtaimmin vetänyt vaunua ylämäissä.


Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View