Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

18-20.2.2011 Treffien jälkilöylyt (Oli: Vs: Lemmille Infon Treffit 18-20.2.2011)

(1/18) > >>

sipu:
kiitos koko köörille ...iso kiitos av 64 ...kun jaksoit laulattaa ....olikin hyviä laulajia täällä orgissa  ...kiitos tansittajille ja kiitos saunanlämmittäjälle .. en ny muista milloin oisin niin ihania löylyjä saanut savussaunassa ... uimaan en mennyt .. mut kävin kyl sitä vettä katsomas...ilmatkin oli ihan  hyvät , kun  aurinkopaistoi kirkkaalta taivaalta eikä tuullutkaan ...jotta tahtoo uusinnan joskus keväästä , kun taas on savusauna kuumana ... oselle hatunnosto pitkänmatkan johdosta .. toivottavasti pääset ehjänä kotiin...niin  kuin te kaikki muutkin ..hiukkasen lyhemmän matkan kulkijat  :)

Ipsu:
Kiitos myös meidän osalta. (varsinkin Av ja Doro!)

Ose hei, se sun suoja näytti olevan siinä Nästin ja 8-tien tiehaarassa, Laitilaan päin mentäessä oikealla puolella.  Tai siis näin me olimme bongaavinamme. Vauhtia oli jo sen verran, ettei kohdalle ehtiny pysähtyy, eikä sitten käännytty ympärikään. Toivottavasti löysit, tai jos joku muu sen sieltä bongaa.

helles:
kiitti sipun porukalle sähköjohdon lainasta :) vaikka meiltä kummaltakin sulake menikin,teillä silloin lauantaina ja meillä huomasin joskus yön ja aamun rajamailla.mukava reissu ja ennenkaikkea mukava porukka!!!sauna oli kyllä loistava!!täytyy mennä kyseiseen paikkaan kyllä uudestaan.

Dorotea:

--- Lainaus käyttäjältä: Ipsu - 20.02.2011     kello on 15:48 ---Kiitos myös meidän osalta. (varsinkin Av ja Doro!)

Ose hei, se sun suoja näytti olevan siinä Nästin ja 8-tien tiehaarassa, Laitilaan päin mentäessä oikealla puolella.  Tai siis näin me olimme bongaavinamme. Vauhtia oli jo sen verran, ettei kohdalle ehtiny pysähtyy, eikä sitten käännytty ympärikään. Toivottavasti löysit, tai jos joku muu sen sieltä bongaa.

--- Lainaus päättyy ---

Se suoja oli multa kadonnut ei Oselta. Kun vaunun sain kotiin tuotua, niin lähdin takaisin hakemaan sitä. Ja sieltä 8-tien varrelta se yllättäen löytyi. Jopa ehjänäkin vielä.
Toisille tiedoksi mistä puhutaan, oli jääkaapin ritilän talvisuoja jonka unohdin paikalleen lähtiessämme Lemmiltä. Matkalla yht´äkkiä muistin sen, mutta pudonnut se silloin jo oli. Mutta nou hätä, löytynyt on tien varresta.

Ja kiitos kaikille mukana olijoille, teitte treffeistä oikein mukavan pakkasista huolimatta. Kannatti tulla. Tässä pari kuvaa sieltä, savusaunan lämmitystä aamupäivällä ja yleiskuva alueesta.

ihaa:

--- Lainaus käyttäjältä: helles - 20.02.2011     kello on 15:56 ---täytyy mennä kyseiseen paikkaan kyllä uudestaan.

--- Lainaus päättyy ---

Kuinkas tuolla treffeillä oli leikkiseuraa sun lapsellesi ?


--- Lainaus käyttäjältä: Dorotea - 20.02.2011     kello on 16:05 ---Toisille tiedoksi mistä puhutaan, oli jääkaapin ritilän talvisuoja jonka unohdin paikalleen lähtiessämme Lemmiltä.
--- Lainaus päättyy ---

Millainen lukitus tuossa suojassa on kun sitä ei voi pitää paikallaan koko aikaa ?

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View