Matkailukeskustelut > Matkailu ulkomailla
Miten Viron Latvian matkailu tupa-autolla
AnneN:
Omia kokemuksia vain henkilöautolla ja koiranäyttelymatkoi sta. Mutta kuulin tarinan - koirat jätetty autoon vartioidulla parkkialueella. Häipyi auto+koirat! Mutta koirat oli jostain löytyneet takaisin. Tosi ystävällistä oli kohtelu Riikassa- aioin näyttelyn ajaksi jättää auton maksulliselle parkkialueelle varjoon. Mies viittilöi eri paikkaan- palatessa huomasin että iltapäivällä autoni olikin varjossa. Ja mies vielä siivosi kun koirat teki jätöksiä ja kaivelin pussia- hän otti rikkalapion ja haravoi pois. Matkalla Virosta pysähdyttiin kahville. Baarissa sai väkeviäkin. Pöydässä miesjoukko ja yksi lapsi. Eniten "nauttinut" lähti rattiin Thumbd Katseltiin vain minnepäin menee ettei olla liian lähellä jos lähtee auto käsistä.
Jepukka:
Eestissä on helppo mennä tupa-autolla, vähän niinkuin kotimaassa. Alueitten taso vaihtelee suuresti. Narvan tienoilla kannattaa katsoa auton perään, sen verran paljon laitapuolenkulkijaa on kaupungissa. Latviassa erityismaininnan saa labirinti jos on lapsia mukana, todella paljon tekemistä penskoille.
Saaret on kivat nyös. Suosittelen (myös muille) opettelemaaan jokusen sanan eesti keelt, saa ystävällisempää palvelua.
kajanhei:
Kiitoksia kaikille tiedoista.
Aakku:
Tallinnan vartioidutkin parkkialueet ovat riskialttiita paikkoja. Kannattaa olla varuillaan, jos joutuu jättämään auton yksikseen.
kajanhei:
Kuinka tarpeellinen varuste tuulilasikamera olisi, onko hyötyä
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta