Matkailukeskustelut > Matkailu ulkomailla
Koirien kanssa Eurooppaan
K.E.V:
--- Lainaus käyttäjältä: james_III - 7.04.2014 kello on 18:52 ---En tunne laivojen rakenteita kovin hyvin mutta mistä tämä pakokaasu autokannelle tulee? Jos siellä jo eläimiäkin kuolee siihen, niin eikös matkan päätyttyä ensimmäiset ihmisoliotkin sitte tuuperru sinne, kun autojaan hakee?
--- Lainaus päättyy ---
Ei sinne mitään tule. Monet kerrat menty esim Xprs:llä vaunun kanssa yli
kimi:
Joskus tuo sääntö päivävuorosta tullut vastaan. On hyvinkin voinut olla myös Eckerö Linellä tuo Nordlandian aikaan, en nyt vaan muista.
reissajanainen:
Yleensä jos on koirakärry matkassa, joutuu retkakannelle. Aina ei imurit tuolla toimi. Helpointa on kertoa jo varauksessa että on koiria mukana. Tosin ne Ruotsinlautan koirat kuolivat pakokaasuun, ehkä ei toimineet imurit, en tiedä. Siksi vaihdoin reittiä Ahvenanmaan kautta ja saaristolautilla kyllä toimii ilmastointi.
Retkat joskus käynnistävät ennen satamaan tuloaan, jokin jarrujuttu.
Aakku:
--- Lainaus käyttäjältä: reissajanainen - 8.04.2014 kello on 18:38 ---Yleensä jos on koirakärry matkassa, joutuu retkakannelle. Aina ei imurit tuolla toimi. Helpointa on kertoa jo varauksessa että on koiria mukana. Tosin ne Ruotsinlautan koirat kuolivat pakokaasuun, ehkä ei toimineet imurit, en tiedä. Siksi vaihdoin reittiä Ahvenanmaan kautta ja saaristolautilla kyllä toimii ilmastointi.
Retkat joskus käynnistävät ennen satamaan tuloaan, jokin jarrujuttu.
--- Lainaus päättyy ---
--- Off-Topic: ---Ikäni olen isoja autoja ajanut, mutta mikä on retka?
reissajanainen:
No tajusit itsekin että oli kirjoitusvirhe. Melko tyhmä kommentti.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta