Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

org

<< < (16/17) > >>

Alan:
^

Minä tiedän pari muuta. Sinkkiämpärit ja arinakivet on hyviä. Ja alumiiniset jerrykannut!!

Turhan Höpöttäjä:
Ja Karjala palsami, sekä mummojen tekemät kotiruuat. Entäs saunat, niin savusaunat kuin kertalämmitteiset. Entäs maisemat Vienan Karjalassa ja Karjalassa. Voe mahoton paekka. ::)

Pekka:
Rannekellot niillä venäläisillä on ihan tarkkuustyötä.  Tallinnan Mustamäen torilta ostettu venäläinen Punatähti merkkinen kello rikkoutui 15 minuuttia laivan lähdön jälkeen.
Tarkkuustyötä jos mikä.  :D

perho-ukko:

--- Lainaus käyttäjältä: Pekka - 18.02.2011     kello on 12:23 ---Rannekellot niillä venäläisillä on ihan tarkkuustyötä.  Tallinnan Mustamäen torilta ostettu venäläinen Punatähti merkkinen kello rikkoutui 15 minuuttia laivan lähdön jälkeen.
Tarkkuustyötä jos mikä.  :D

--- Lainaus päättyy ---
  Joopa joo.. Olin tuossa takavuosina kertaamassa näitä sotiaallisia taitoja,samassa teltassa oli yksi traktori huoltomies,kertoi olleensa Belaruksen huolto-kurssilla,siellä oli ollut venäläinen kaveri mukana ,oli kertonut ; "" Teillä pieni maa,meillä iso maa,teillä pieni toleranssi,meillä iso,pyörän laakerit pitää sovittaa joka traktoriin erikseen,valikoimat mukana "", !! Että sellaista tarkkus työtä !!  ;D ;D ;D ;D 

Aakku:
Neuvostoaikaisen käärmesalvankin mainos: "Tämä salva pehmentää kaikki kovettuneet lihakset, mutta valitettavasti se ei toimi toisinpäin".

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View