Tekniikkakeskustelut > Käyttö- ja jätevesi
Harmaavesityhjennys napilla tai sisävivulla
Turhan Höpöttäjä:
--- Lainaus käyttäjältä: 0yxxy0 - 4.04.2013 kello on 23:19 ---Mutta onhan se ihan eriasia purskutella suussa ja sylkästä pihalle kuin että se käy säiliössä mutkan. ;D
--- Lainaus päättyy ---
Joo, ja suihkuletkun voi suihkutilasta ottaa ulos ja peseytyä ulkona, se hyvä. ;D
Oiskohan älyllisempää puhua roskaamisesta ja koirien jätöksistä. Niitä jokainen joutuu "ihastelemaan" heti kun astuu ulos. Jos joku löytää jälkiä kulkimesta ulos lorottelluista harmaista vesistä, ottakoon kuvan, niin katsotaan. Niin, harmaista vesistä, ei roskista ja koirien paskoista eikä keltaiseksi värjytyneistä kusettelupaikoista. :laugh:;D
P.S. Laitoin eka kerran hymiön lough. Mielestäni se oli tähän sopiva.
K.E.V:
Noo, menehän käymään suomen ulkopuolella noitten lorottelevien putkiesi kanssa, vaikka Ruottissa tai Saksassa.
Tais löytyä syy miksi vain lentämiskoneella... . ???
Turhan Höpöttäjä:
Aivan sama missä liikun. Plöräytän heti kun silmä välttää. ;D ;D
MatsOnni:
Tästähän nyt ei ollut alunperin kysymys lainkaan, mutta kun nyt tälle laidalle lipsahti, niin...
Vähän tämä on myös imago-kysymys, kun aina joku näkee kuitenkin. Paikallisen Martta-seuran puheenjohtaja ei välttämättä ymmärrä ollenkaan, että lähes juomakelpoista vettä siinä vaan lorotellaan p-paikan reunalla, kun kerran harmaalta näytti ja klönttejäkin oli seassa.
Jostakin luin hiljattain että WC-kasetti käydään tyhjentämässä kylpylän yleisövessaan, isäntä pitää vahtia ja emäntä osaa tyhjentää ilman roiskeita. Varmaan niin, mutta uskooko respan tyttö kun kasettin kanssa hiippailijan huomaa. Ja taas lyödään leimaa kaikkien karavaanareiden otsaan.
lasiseppa:
Oletteko koskaan ajatelleet mihin ne harmaatvedet menee kun käydään tyhjennys paikalla tyhjentämässä säiliö, kyllä ne edelleen luonnonkierrossa säilyy osa menee puhdistamolta mereen ja osa lietteistä ajetaan pelloille jatko jalostumaan. Tuohon maineen pilaantumiseen sanoisin että mitä siitä mitä muut minusta tai meistä ajattelevat ainahan tietämättömät on toisten kimpussa luulojensa perusteella.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta