Tekniikkakeskustelut > Alde

Alde/Primus

(1/1)

Turhan Höpöttäjä:
Meikäläinen näkyy kohta nuljahtavan pois loutasta jossa luettelo: Eniten uusien aiheiden aloituksia.  :D
Joten kysyn, kun en tuota Aldea oikein tunne. Onko siinä käytännössä muuta eroa kun, se pystyy ottamaan palokaasuista lämpöä talteen palamisilmaan. Jotenkin lämmön säätö kai ei ole sama kuin Primus pannussa. Liekkö kiertovesipumppu se paisuntasäiliössä oleva.  :)

K.E.V:
Alde:ssa on integroitu kuumavedenvaraaja. Kiertovesipumppuja on montaa erilaista. On 12v paisuntasäiliömalli a , 12v letkunvälissä ja paria erilaista 230v pumppua. Itsellä ollut yli 10v ALDE 3*** sarjaa, ei ongelmia sinä aikana.

Turhan Höpöttäjä:

--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda - 21.03.2013     kello on 09:16 ---Alde:ssa on integroitu kuumavedenvaraaja. Kiertovesipumppuja on montaa erilaista. On 12v paisuntasäiliömalli a , 12v letkunvälissä ja paria erilaista 230v pumppua. Itsellä ollut yli 10v ALDE 3*** sarjaa, ei ongelmia sinä aikana.

--- Lainaus päättyy ---

Ostin tuohon Alanin nimittämään laivaan, Primukseen 12V:n kiertovesipumpun varalle, siinä lukee Alde.  :)

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View