Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

PayPal:n käyttäjät!

<< < (7/7)

Vemppu:
Jeps, hyvin menee tilin luominen läpi ilman korttia > sitten vaan rahaa siirtämään Paypal-"tilille" ja maksamaan.

Kyllähän se heti ekalla kerralla ehdottaa kortin syöttämistä mutta siitä pääsee ohi oman paypal-tilin tietoihin ohittamalla kyseisen vaiheen.

99:
http://www.maksukamu.com/tilisiirto-paypaliin/

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: 99 -  6.11.2013     kello on 08:17 ---http://www.maksukamu.com/tilisiirto-paypaliin/

--- Lainaus päättyy ---

Tämän vuoksi suosin Visaa , eikä käteisen siirtoa  ::)


--- Lainaus ---Valitettavasti Paypalin härskiltä kurssimuutokselta ei voi välttyä TopUp-ominaisuutta käyttäessä jos maksu tapahtuu muuhun kuin euromaahan toisin kuin korttia käyttäessä. Paypalin oletusvaluutta olisi siis syytä jättää Euroiksi
--- Lainaus päättyy ---

HiTec:

--- Lainaus käyttäjältä: Vemppu -  6.11.2013     kello on 08:08 ---Yhdistelmä Paypal+Ebay lie yksi turvallisimpia tapoja ostaa roipetta ulkomailta... Paypal:illa on oma turvansa, Ebay:lla omansa ja vielä kun Paypal:in takana on luottokortti, on myös luottokorttiyhtiö omilla ehdoillaan turvana.

--- Lainaus päättyy ---

Ilokseni olen huomannut että tuo PayPal on laajentunut eBayn ulkopuolellekin, muihinkin nettikauppoihin. Jotenkin luo luottamusta ja uskaltaa ostaa kun tuntee tuon PayPalin toiminnan vs. että tosiaan joutuisi tuonne mikälie-nettikauppaan syöttämään sen oman visa-numeronsa ???

Captainkidd:

--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda -  5.11.2013     kello on 21:05 ---Jotenkin eivät ottaneet Paypalissa tarpeeksi kantaa, pyytelivät vastineita sinne sun tänne. Lopetin leikin kesken kun alkoi pännimään.
engelsmanni sai negatiivisen kyllä.  :P
Valuuttamuunnos > http://www.maksukamu.com/paypal-vinkkeja/

--- Lainaus päättyy ---

Kiitokset tästä linkistä !
Enpä uskois onnistuneeni ilman näitä linkin ohjeita.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View